Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent László Gimnáziumban...

A Szent László Gimnáziumban hogyan zajlik egy angol szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés
Mindenképpen oda szeretnék járni, elsőnek az emelt szintű angolt, másodiknak az olaszt jelölném meg. Viszont az angol szóbelitől nagyon félek. Előkészítőn is csak szenvedek, mert sok a lemaradás az általános iskolában szerzett angol tudásomban, ugyanis mi sokkal kevesebbet vettünk a sulinkban, mint amit elvárnak. Tapasztalataim szerint az angol tanárok sem túl kedvesek, tudják hogy milyen nehéz nekem és még két osztálytársamnak, mégis "szivatnak" minket. Lehet hogy nem direkt, de nagyon úgy tűnik. Már néha olyan érzésem van, mintha kezdeném megutálni az angolt. Nagyon megszenvedtetnek az angol felvételin? Sok kérdést tesznek fel? Segítenek is kicsit, vagy nagyon szigorúan veszik a dolgokat?
2010. dec. 30. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is oda akartam járni, de nem vettek fel.

De érdekes volt az én szituációm, bementem, az ajtó előtt szia, ahogy bementem meg Pleased to meet you, és leültettek. Adtak egy lapot, amit elolvastam, megértettem, és figyeltem arra, aki előttem beszélt. Neki ment, és olyanokat kérdeztek, hogy mi a put, meg a teach igének a múlt idejű alakjai... Erre ért egy WTF életérzés. Kérdeztek tőle még kérdéseket a szöveggel kapcsolatban (nem ugyanazt kaptuk, és mikor ezt kérdezték, én a sajátommal voltam elfoglalva). Kapott egy olyan kérdést, hogy mit szokott csinálni egy nap, és egy képet húzott, ami a Tower Bridge-t ábrázolta (amennyire öt méterről láttam).

Ezek után odamegyek, leülök a három ember elé, és kérdeznek, hogy ebben a sorban mi a főnév... Meg hogy mit csinál x, aminek hatását a y ige jelzi. Meg hogy elemezzem a mondatot (még a főnév-melléknév-ige oké, de ennél többet én nem tudtam kihozni), és azon csodálkoztam, hogy én nem hallottam ilyen kérdéseket az előzőhöz...

De aztán kimagyaráztam magam, hogy fogalmam sincs, mert ez nem igazán tananyag, erre kihúztam egy képet, és arról kellett beszélnem. A legjobb az volt, hogy most simán tudnék beszélni a képről, de ott és akkor nem hogy angolul, de magyarul nem tudtam volna mondani valamit. Egy kislány volt, aki a kezében tartott valami kockát, és mosolygott. Hát erről én annyit tudtam mondani, hogy She is happy, because she has got a cube, vagy valami ilyesmit. Meg elmondtam, hogy hogy néz ki, de még kérdezgetett valamit, amit nem értettem, aztán meg el kellett mesélnem a hétköznapjaimat.

Ma, higgadtan simán megcsinálnám, de a Part of Speech az teljesen összezavart, onnantól kezdve cseppet hülye lettem.


Szóval kell azért a szerencse is, de összességében úgy érzem, hogy szerencsém volt, az egyik osztálytársam most oda jár, és van 13 egyese, és félévkor négy tantárgyból bukásra áll (pedig a régi suliban jó tanuló volt).

Mondjuk az én felvételim elég szerencsétlenül sült el, de ha az a vágyad, hogy oda járj, akkor nézz utána a mondatok elemzésének, és készülj fel az életedből.

Sok sikert!

2010. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért egy kicsit megnyugodtam, hogy annyira vészes dolgokat mégse kérdeznek. Mert amiket előkészítőn veszünk azokat szégyen, de néha van amikor még magyarul se tudom hová tenni, pedig nem tartom magam egy hülye gyereknek.

És te végül melyik suliba mentél? Most hanyadikos vagy?

2010. dec. 30. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
9, de nem a X. kerületbe, hanem a XVII. kerületbe (ott lakom) járok suliba. Amúgy Kőrösi Csoma Sándor Ált. Iskola és Gimnázium. Jó iskola, pedig elsőre elég gusztustalannak néz ki :)
2011. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a SZLG olaszára járok, de voltam német szóbelin. Ott csak képekről kellett beszélni, meg be kellett mutatkozni, ilyesmi. Több osztálytársam azt mondta, az angol is hasonló volt. De oda egyébként nagyon nagy a túljelentkezés, szóval elég nehéz bekerülni oda.:/ De egyébként az olasz is nagyon jó tagozat.;D
2011. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!