Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarral és angollal mit...

Magyarral és angollal mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

A matek és hasonlók kizárt mert nem mennek annyira,viszont a magyar és a nyelvek igen.

Az álmom a kommunikáció média volt ,de semmi jót nem hallok róla,sokan mondják hogy megvan a diploma,de nincs munkahelyük vele.

A napokban nézegettem az andragógiát,az sem lehet rossz,de arra is azt mondják hogy büfészak,meg hogy nem lehet vele elhelyezkedni.. teljesen kétségbe vagyok esve. Mindjárt választanom kell és nem tudom mi legyen.. olyan helyre kéne menni amivel később el lehet helyezkedni.


Gondoltam rá,hogy elmegyek andragógiára és komm. médiát megcsinálom okj-s képzésbe,de nem tudom hogy megérné-e.


Lécci segítsetek!

Jó lenne azok véleménye is akik ezen a szakon vannak.


2010. dec. 31. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy nagy általánosságban munkahely szempontjából a műszaki szakoknak van értelme, esetleg a speciális szakoknak (orvos, rendőr, katona) azzal szinte biztos találsz állást, minden más diploma olyan, hogy magában nem sok mindenre jó. Jogászokkal és közgazdászokkal is Dunát lehet már rekeszteni, gondolhatod, hogy a médiatudomány, marketing, kommunikáció és mindenféle bölcsész szak mennyire keresett.

A bölcsészek mentsvára a tolmács képzés és a kulturális képzések, azokkal esetleg az üzleti életben mint közvetítő el lehet helyzekedni. Esetleg nemzetközi tanulmányok még, bár szerintem abból is túlképzés van mára Magyarországon.

2010. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak teljesen igaza van, de szerintem a semzetközi tanulmányok szakra sem célszerű már menni. Hogy miért? Azért mert már most kezd nőni azok száma, akik elvégezték ezt, és mégse találnak ezzel munkahelyet. Akkor vajon mi lesz évek múlva, amikor a most ezen szakon tanulók is kikerülnek az egyetemről?
2010. dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.-nek teljesen igaza van.

A műszaki karok most a jók. Azokkal nagyobb az esély, hogy az ember munkát találjon.

2010. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lécci konkrét szakokat írjatok amik jók lennének :)

Matekkal,törivel szenvedek meg biosszal is úgyhogy hiába hogy jól fizető szakok de nem...

2011. jan. 6. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!