Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erős magyarral és angollal...

Erős magyarral és angollal milyen szakra érdemes továbbmennem?

Figyelt kérdés

Az eslő gondolatom az anglisztika volt, a második a kommunikáció, de mindenhol azt mondják, hogy az ezek adta diplomákkal kitörölhetem a fenekem.

Ajánlanátok olyan szakokat, ahol angol- és magyartudásommal sokra mehetek? Vagy olyanokat, amiből hiány van...


2010. okt. 14. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Passz. A magyar ilyen szempontból semmire nem jó, angol meg már nem akkora sláger, hogy kapkodjanak érte, kezdj el inkább valami ritkább nyelvet tanulni, de nyelvszak az játszhat továbbra is, pl japanisztika, skandinavisztika stb.
2010. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mennék nyelvszakra, csak az a baj, hogy oda már kell egy alapszintű tudás az adott nyelvből. Tudtommal, legalábbis.


Az a baj, hogy aki bölcsészkarra megy, McDonald's-ban köt ki. Viszont én pont, hogy humán beállítottságú vagyok. Tanárnak megy a fene, de másra nagyon nem megyek ezekkel a tárgyakkal. :(

2010. okt. 14. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, ott előről kezdik legjobb tudomásom szerint. Japánt meg ilyesmit elgalábbis biztosan.
2010. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1) Ha tényleg nagyon-nagyon jó vagy valamiből, szorgalmas is vagy és a nyomodba sem érnek a többiek, akkor nem kötsz ki a McDonald's-ban. (Ez is egy magyar baromság, dobálózni a szavakkal, lenézni a másikat, nem küzdeni tanítani, hanem megdobálni. :/)

2) Hamarosan végeznek a Bologna-rendszerben tanulók, kiderül, hogy a cégek mit szólnak az MA-sokhoz, mire elég a tudásuk, stb.

3) Ha te szeretnél anglisztikára, kommunikációra vagy magyar szakra menni, MENJ! De akkor hajts, tanulj, mindenképp cáfolj rá arra, amit mások pampognak. :)

2010. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg a kommunikációt, ha jó leszel, és már suli alatt is teszel szert gyakorlatra, a diplomádnak is lesz értéke...és a nyelvszakok is hasznosak lehetnek, lehetsz utána fordító
2010. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!