Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy elveszthetem az...

Igaz, hogy elveszthetem az állami támogatást a képzésre, ha nem elég jók a tanulmányi eredményeim? (főiskola/egyetem)

Figyelt kérdés

Ezzel riogatnak minket a fősulin, hogy ha nincs elég kredit és nem elég jók a jegyeink, akkor átkerülünk fizetősre.

Volt, akivel ez már megtörtént? Milyen átlaggal?


2011. jan. 4. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megtörténhet, de elég sok bukás kell hozzá. Nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot abban benn kell lennie pontosan hány kreditet kell teljesíteni félévente, hogy ne járj így.
2011. jan. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az egyetemi/főiskolai szabályzatban találod meg.

Egyébként igen: Van átsorolás minden nyáron. Általában olyan feltétel van hogy az elmúlt két beiratkozott féléved teljesítményét nézik. Ha abban a 2 félévben bizonyos kreditmennyiségnél kevesebbet végeztél el, akkor átsorolhatnak. Ha sokan vannak, akik ebbe a kategóriába tartoznak, akkor a tanulmányi eredmény dönt.


A lényeg: Nézz utána a suli szabályzatában és igyekezz, hogy elérd a minimális kreditmennyiséget. (Mondjuk ez azért nem egy nagy esemény. Nálunk 27 kredit kell 2 félévre, máshol 30-ról hallottam. Ez azt jelenti, hogy akkor sorolnak át, ha 2 félév alatt kevesebbet teljesítesz, mint egy félév alatt kellene.)

2011. jan. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell aggódnom, ha megvan az előírt kredtimennyiség, csak tele vagyok kettesekkel? Tehát ha ne mtanulok olyan fényesen.
2011. jan. 4. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. De mindenképpen nézz utána a helyi szabályzatban, mert lehet, hogy az másképp rendelkezik.
2011. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!