Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Heló! Továbbtanulásban kérdezn...

Heló! Továbbtanulásban kérdeznék, teljesen összezavarodtam, én orvosról álmodok, de nem nagyon tudok tanulni, az orvosi nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Eléggé bizonytalan vagyok továbbtanulásban, de valami piacképes-re gondolnék. Leginkább orvos vagy valami ilyesmi, de nem igazán vagyok tanuló képes, egy 10 versszakos verset is küszködve tanulok meg, egyszóval eléggé elvesztettem a fonalat. Nagyon félek mert sokan mondták, hogy az nehéz, de ez így is van? Nagyon összezavarodtam, valaki tud segíteni?
2011. jan. 4. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát az anatómia vizsga az kb úgy néz ki orvosin, hogy van egy kb 100-150 oldalas jegyzet, aminek minimum a fele latin, amit gyakorlatilag szószerint kell tudni.

Szóval szerintem neked az orvosi felejtős. :-(

2011. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kedvesem, oda járok. be se add, ha a verssel is gondok vannak. sok lexikális anyagot kell megtalulni relatív rövid idő alatt. kevesebbet, mitn jogon, de attól még nagyon sokat. összefüggésekben kell mindent látni és nem hátrány, ha reálos beállítottságú vagy emellé.
2011. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az anatómiakönyv 3x6OO oldalas. (Szentágothai)
2011. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"gy 10 versszakos verset is küszködve tanulok meg, egyszóval eléggé elvesztettem a fonalat. Nagyon félek mert sokan mondták, hogy az nehéz, de ez így is van?"


Igen, így van. Ráadásul nagyrészt magolás. Pl. az anatómiai neveket szó szerint kell megtanulni:)

2011. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az orvosi nem piacképes. 11O ezerért akarsz gürizni?
2011. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, nehéz, nem tudom ebben mi lehet az összezavaró, szerintem mindenki ezt mondja. Konkrétan mi vonzana benne? Hátha tudok segíteni valamit választani, ami szintén tetszik, de nem ilyen húzós. Vagy esetleg azt elmondanád, h miért tanulsz nehezen. Ha az elhatározásoddal van baj, azon lehet változtatni.
2011. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De esetleg valaki tud valami piacképes állást mondani?
2011. jan. 4. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg a mérnöki és a programozói a menő, de ahhoz erős matek kell.
2011. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem csak az érdekelne, hogy honnan vetted, hogy az orvosi könnyű?:)
2011. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!