Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Földrajz alapszak magyar...

Földrajz alapszak magyar minorral vagy magyar alapszak földrajz minorral? Hogy érdemesebb választani?

Figyelt kérdés
Tanári végzettséget szeretnék ebből a 2 tantárgyból. Hogy érdemesebb jelentkezni? Levelezőn végezném munka és gyerekek mellett. Melyik változat lenne "könnyebb"? Tudom így is-úgy is tanulni kell másképp nem megy, de mik a tapasztalatok az adott tárgyakkal kapcsolatban alapszakként ill. minorként?
2011. jan. 6. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a földrajz alapszak-magyar minor párosítást javaslom.


A szobatársam végzős matek szakos földrajz minorral, és nagy hátrányként emlegeti mindig, hogy a földrajz minorosoknak nincs gyakorlat. Az előadásokat fel kell venniük, de a szemináriumok nem férnek bele a keretbe, az csak a földrajz alapszakosoknak "jár".


Na most ez a magyar minoron is így van, de az azért tanulhatóbb gyakorlat nélkül is (én magyar alapszakos vagyok, ismerek minorosokat). Földrajzból fontosabb a gyakorlatiasság, a tapasztalati úton történő tanulás.


Ez az én véleményem, én így csinálnám.

2011. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. A földrajz, bár a legkönnyebbek közé tartozik, mégis egy ttk-s szak, azokhoz pedig nem árt a teljes anyag ismerete. A magyar szak minorként sokkal elvégezhetőbb, mint a földrajz minorként.
2011. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Lehet benne valami igazság. De levelezőn is van gyakorlat rendesen?
2011. jan. 6. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, tömbösítve leadják, tehát egy-egy alkalommal jó nagy dózisban.
2011. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!