Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanárom megadta osztálytár...

Egy tanárom megadta osztálytársamnak a 3,5-re a 4-est, nekem a 4,5-re 4-est adott. Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Volt egy megjegyzésem, amikor csend volt, hogy XY megkapta a jobb jegyet (egy 3. személy, ig.h lánya). A tanár visszakérdezett: tessék? mire én: semmi, semmi. Tanár: szólj, ha beírhatom a szaktanárit.


Csomó szorgalmi feladatot csináltam, sok ötöst kaptam, a dolgozataim is 5-ösek, egy négyes van.


Az ig.h lánya alig hordott órára könyvet, füzetet, kitudja milyen átlagra kapott 3-ast, mire megkaptam a magamét, hogy kussoljak, én négyest kaptam, a lány meg hármast.


2011. jan. 7. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

" osztálytársamnak a 3,5-re a 4-est"

" én négyest kaptam, a lány meg hármast"


Mi van?

2011. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A 3. személy.
2011. jan. 7. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

az iskola nem demokratikus rendszer :)

egyébként nem csak átlagot kell nézni, lehet a 3,5-es többet tett a négyesért, mint te az ötösért.

2011. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

az mindegy, hoyg más mit kapott, azzal ne is foglalkozz! Viszont még nincs lezárva a félév végleg menj oda hétfőn külön a tanárhoz, a jegyeiddel, a szorgalmikkal, mindennel, és kérd meg, hoyg nézze meg újra! Nem kaphatsz -e ötöst, és ha nem, akkor mondja meg, min változtass következő félévben?

Mindezt nagyon fontos, hogy nagy tisztelettel, és udvariasan kérdezd! Ügyelj, hoyg a hangszíned, a hangerőd, a testtartásod is udvarias legyen! Előre fogalmazd meg, úgy hogy ne legyen a mondat számonkérő, inkább úgy hangozzék, hogy együtt szeretnél működni, és érdeklődsz, miben javulhatsz még!

Ha így adod elő, szerintem van még esély, hogy átjavítja.

Ha mégsem, legalább megtudod, hoyg mit tehetsz az ötösért még!

A másik lánnyal ne törődj, nem a te dolgod, neked mindegy. Az élet nem mindig igazságos.

2011. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tantárgy?De az iskolában még mindig a tanárok döntik el a jegyet
2011. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

A saját jegyeddel foglalkozz, ne az osztálytársaidéval!

Ha így teszel, akkor akkor az eredmény: 4,5-re 4-est kaptál, ami teljesen rendben van. Nálunk volt olyan tanár, aki csak 75 századtól kerekített felfelé (nem matektanár volt :D).

2011. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az átlagszámítás semmit sem ér. általában úgyis súlyozott átlagot számítanak és figyelembe veszik a tendenciát és az órai munkát is. arról nem beszélve, hogy a tanár azt csinál, amit akar. szokj hozzá...
2011. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
legjobb ha befogod a szádat! az iskola bármennyire demokratikus nem az! akkor ez most hogy is van?!
2011. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A félévi jegy semmit sem számít!!

Menj oda a tanárhoz hogy "szeretnék ötös lenni év végén, mit csináljak hogy így legyen?" és ahogy fentebb írták tényleg 100%os tisztelettel kell odamenni. lehet hogy ez seggnyalásnak tűnik, de hát ez így működik

2011. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!