Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Építőmérnöki karról,...

BME Építőmérnöki karról, illetve GÉK kar energetikai mérnök szakáról mik a vélemények?

Figyelt kérdés

Építőmérnök szeretnék lenni, de láttam a kar honlapját, ami enyhén szólva is elég gyér. Nem akarok gyenge közösségbe kerülni.


A másik kar honlapján meg azt olvastam, hogyha nem első helyen jelölöm meg, akkor BIZTOS, hogy NEM vesznek fel. Ez vajon igaz? És ha igen, akkor az építőmérnökivel is ez a helyzet?


2011. jan. 7. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves vagyok az építőkaron, szóval helyre is raknám a dolgokat.

A kar honlapja valóban egy fos. Nincs mit szépíteni, ez van. Én első helyen jelöltem az építőt és felvettek, a legtöbb ismerősöm első helyre rakta, ettől ne félj.

A közösség viszont jó. Van egy másik diákok által üzemeltetett honlap, ahova mindenki feltölti a dolgozatkérdéseket, amiket neki adtak. Vagy a legtöbb vizsga tételsor is ott van.

A közösségi élet központja természetesen a kollégium. Minden csütörtökön van egy nagy buli, de még hetente többször van kisebb. (azért csütörtök a buli, mert a kolisok péntek este már hazamennek) Van egy csomó kör, pl fotókör, buliszervező körök, egy csapat akik az újságot írják, zöld kör, stb. Tényleg nagyon sok van, még biblia, meg homosexuális kör is működik az egyetemen. Aztán vannak szakmai scportusolások (szakkollégium) is pl vízépítő kör, szerkezetépítő kör...

Az első félévben tankörökre osztanak titeket és azzal a fix társasággal le kell húzni egy félévet fix órarenddel, még tankörvezető tanár is van + felsőbbéves mentorok (ha nagyon akarod, akkor át lehet tenni sajátra, de nem éri meg szerintem)

Írj, ha még érdekel valami a képzésről, vagy bármiről. (ígérem a negatívumokat sem hallgatom el, bár én alapvetően jól érzem itt magam)

2011. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

jaj basszus elszúrtam:D

ha nem első helyen jelölöd abból sem lehet bajod, mert az egyetem nem tudja, hogy hányadik helyen jelölted. Az egy elég ostoba fenyegetés ott. Van egy központ és oda küldöd be a jelentkezésed és a felvételi eredményt is onnan kapod. Mi több, az egyetem is onnan kapja. Kapnak egy listát, hogy ki az a 450 ember, akit hozzájuk vettek fel. A többieket meg nem nézhetik meg...

2011. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt tudd be annak, hogy közművek vizsgára készülök épp. Ha egy negatívum kell: a közművek fergetegesen unalmas tárgy.

Milyen határok között változhat a vízsebesség, milyen mély egy ásott kút, rajzoljon le egy tisztítóaknát.... jajjj

2011. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vágom, szóval csak azért írták ki, hogy ha valaki beveszi, az javítsa az első helyen jelentkezős statisztikájukat. Cseles :)

De ha nem számít a sorrend, akkor mi a lényege annak, hogy meg lehet változtatni? Oda kerülsz automatikusan, amit első helyen jelöltél? Kicsit tájékozatlan vagyok, pedig mindjárt itt van az a k.rva érettségi :D

2011. jan. 7. 23:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

:D

Az a lényeg, hogy ha van elég pontod az első helyre, akkor oda veszenk fel. Ha nincs, akkor nézik tovább, hogy mit jelöltél másodszor. Ha oda sincs elég pontod, akkor nézik tovább. Az első olyan helyre vesznek fel, ahova van elég pontod.

A sorrend az csak lehetőség. Ha rájössz, hogy mégis inkább azt szeretnéd ami második helyen volt, akkor meg tudod cserélni.

2011. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már az építő MSc-ét nyomom keményen. A kar honlapja valóban nem a legtökéletesebb, legszebb, de minden információ könnyen, gyorsan megtalálható rajta amire szükség van. Egyébként a tanszékek honlapjai (amikre tényleg szükségünk van) sokkal rendezettebbek és egységesek, szemben más karok tanszékeivel (szerintem ezzel az előttem író is egyet ért).


Az számomra kicsit furcsa, hogy egy rendszergazda által üzemeltetett honlap miatt következtetéseket vonsz le a közösséget illetően. Egyébként megnyugtatlak, hogy nem gyenge az építős közösség, mint ahogyan azt előttem is ecsetelték :). Abban pedig különösen bízom, hogy azért szeretnél építőmérnök lenni, mert ilyen irányú elhivatottságod van és nem csak a jó közösség miatt, mert egyébként nagyon nehezen fogod elvégezni (ez igaz a gépészre is)...


A gépészkaros honlapon ezt úgy értették, hogy ha csak gépészkarokat jelölsz be és a BME GMK-án a legmagasabb a ponthatár, akkor azt kell bejelölni elsőként, egyébként máshova vesznek fel, az ottani alacsonyabb ponthatár miatt. Ezt poénos megjegyzésnek és nem fenyegetésnek szánták.

2011. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ. Nem vontam le következtetést, csak már értek kellemetlen meglepetések, ezért kicsit óvatos vagyok. :)


És igen, mindennél jobban szeretnék építőmérnök lenni, remélem sikerül bejutnom. Építésznek is jelentkeznék csak sajnos a rajztudásom kimerül a pálcikaemberkék illusztrálásán :D

2011. jan. 8. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindennél jobban szeretnél építőmérnök lenni, akkor gondolom az építőt jelölöd meg első helyen. Így viszont nincs értelme gépészkaros szakot megjelölni második helyen, mert általában náluk magasabbak a ponthatárok. Ha sanszos, hogy az építőre bejutsz-e, akkor sajnos a többi szak esélytelen (legalábbis amikor én nézegettem régebben a ponthatárokat a többi szakra több pont kellett). Ebben az esetben érdemesebb lenne máshol is megjelölni az építőmérnökit.


Ha bejutsz kétlem, hogy csalódnál ;).


Egyébként én pálcikaemberkéket is csak AutoCAD-ben tudok rajzolni :).

2011. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!