Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Okj-val kapcsolatos kérdés?...

Okj-val kapcsolatos kérdés? Milyennek képzeljek el egy OKJ-s tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Több a felnőtt, és hogyan viselkednek a tanárok?

Szeretnék egy OKJ-s képzést, de nem tudom elképzelni, milyen is lehet.Pár véleményt szeretnék elolvasni :):):)


2011. jan. 8. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan mint az általános vagy a középiskola.
2011. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van okj-s képzés 23 év alattaiaknak is.Afelett szerintem kicsit lazább,persze szakoktol függően.Sok helyen figyelembe veszik ha az ember dolgozik melette vagy van családja(iskolafüggő).A tanárok felnöttként kezelnek.

Amúgy lazább sokkal mindegy egy egyetem vagy fősuli.

2011. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan mint bármely iskola.. miért mit gondoltál? Azért mert felnőtt képzés műár tanulni sem kell, házi sincs?
2011. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem ha arra gondoltam volna hogy kell-e tanulni vagy adnak-e házit, akkor azt teszem fel :)
2011. jan. 8. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól,hogy egy képzésben nem 04, 16 a8 évesek vesznek részt a tanárok még általában ugyanolyanok.( Sem nincs több fülük vagy kezük,mint normál oktatásban és nekik sis van rossz vagy jó napjuk, illetve lehet,ohgy olyannal is fogsz találkozni aki alapvetően nem tanár hanem a képzés szakmájától függően az adott területet képviseli) Van egy követelmény rendszer aminek meg kell felelned. Ehhez mérten leadnak egy anyagot és annak megfelelően kérnek számon: leadandókkal vizsgákkal. A tanár legfejtebb annyiban lesz más, ohgy természetesnek veszi tudsz írni olvasni, van szád ha kell kérdezel. Jah és elsőre felfogod az anyagot nem kell szájba rágni.

Vagy mit is akarsz tudni pontosan?

2011. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mivel én most végeztem a 4. okj-s képzésemet gondolhatod hogy van rálátásom a dolgokra. Életkor változó 18-99 évig bármi előfordulhat. Házifeleadat általában nincsen de gyakorlás képpen szoktak emailben küldeni pl. vizsga elött gyakorló feleadatokat. A képzés színvonalától sokat ne várj általában (tisztelet a kivételnek) az iskolák megpróbálják a költségeket minimálisra szoritani a kiadásukat. Mondok egy példát: elektromos gyakorlaton mindenféle hulladék vezetékeket adtak abból kellett kókányolnunk, pedig később kiderült hogy ahonnan odaküldtek ott kifizették minden gyakorlati napra vezetékekek eszközöket stb. Mi meg dolgoztunk a hulladékokból és mit mondtak? Majd a vizsgán kapunk rendeset. A záróvizsga is egy vicc volt. Csak az nem ment át aki nem ment el vizsgázni. Persze nem minden hely egyforma de én már sokat láttam okj téren.
2011. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!