Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, könyvekkel, jegyzetek...

Egyetem, könyvekkel, jegyzetekkel kapcsolatos kérdés, aki tudja válaszolna?

Figyelt kérdés
Mostanság mennyire szokás az egyetemeken, hogy valaki egyes könyveket vagy jegyzetet lefénymásol/tat magának, magáncélra, (teljesen vagy csak egyes részeket), mert így esetleg olcsóbb, vagy pl. olyan könyvet, ami már nehezzen beszerezhető - régi kiadása miatt? Elsősorban műszaki könyvekre gondolok.
2011. júl. 13. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szokás.
2011. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez egy elég könnyen megválaszolható kérdés.

Viszont ha nem haragszol, én feltennék egy másikat.

Körülbelül mennyibe kerül a tankönyvcsomag? Félévenként vannak új könyvek, vagy változó, hogy meddig tanulunk majd belőle?

2011. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyakran hallok olyanokat is, hogy egyes könyvekre pl. csak rövid időre van szükség, ezért sokan meg sem veszik, vagy kikölcsönzik könyvtárból.


Viszont van jó néhány olyan könyv, amelyek a régebbi időkben iródtak (60-as 70-es évek) ezeket már nem adták ki újból, gyakran antikváriumban sem megvásárolhatóak, ekkor már csak egy megoldás maradt, a fénymásolásás.

Tehát akkor szokás ez.

Lehet -e ennek valamilyen rossz következménye, ha magamnak magáncélra másolok néhány könyvet?

Ellenőrzi egyáltalán valaki?

2011. júl. 13. 21:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a régebbi könyvekre nincs ráírva, hogy szerzői jogi védelem, stb.
2011. júl. 13. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Értem a problémádat, de én úgy gondolom, hogy annyian fénymásolnak könyveket, meg töltenek le a netről, hogy lehetetlen lebukni vele.

Nem hiszem, hogy lenne egy akciócsoport a befizetetlen jogdíjak felkutatására :D

Plusz ha valaki rákérdez, és gyanúsan néz ki, akkor felhajítod a lapokat jó magasra, bokán rúgod az illetőt, és amíg csodálkozik, és a földön fekszik a fájdalomtól, addig elrohansz.

2011. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abszolút nem gáz.Ugyanígy csináljuk mi is,nekem rengeteg ilyen könyvem van,ami így lett lefénymásolva,mert a könyvtárban kb van 4 db a 100 fős évfolyamnak,és ráadásul ezek olyan könyvek/jegyzetek voltak,amik szinte az egész félév során kellettek,másképp nem is tudtuk volna megoldani, hogy mindenkihez időben eljusson. Meg legalább van belőle saját példányom most már. Tőlem eddig senki nem kérte számon,sőt az oktatók is látják, hogy ilyenekkel szaladgálunk(1-2 ember kivételével mindenki szinte),sőt gyakran kérik, ha megvan hozzuk már magunkkal az órára is,mert úgy nekik is könnyebb.. Olyan van persze,hogy ugye a fénymásolókban a teljes könyvet nem fénymásolhatják le,de például ha azt mondod hogy jó,de neked mondjuk a tartalom, vagy a hátsó bibliográfia nem kell,akkor simán lemásolják,mert így ugye már nem az egész könyvről beszélünk. De ha meg kell az egész könyv,ahogy van(mondjuk 200 oldal) akkor az első 100 oldalt lefénymásoltatom az egyetem bal oldalán található fénymásolóban, a második 100-at pedig a jobb oldali fénymásolóban. Lebukás szerintem kizárt:)
2011. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!