Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs idegen nyelvből...

Ha nincs idegen nyelvből érettségid, akkor nem is jelentkezhetsz főiskolára? Fel sem vesznek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 17:06
 1/5 anonim válasza:

Konkrétan az érettségid sincs meg akkor.

Hiszen ahhoz,hogy a kezedbe legyen a kékfedeles érettségi bizonyítvány,sikeresen le kell érettségizz matematika,történelem,magyar,idegen nyelv és egy választott tárgyból.És hát érettségi nélkül nem vesznek fel fősulira,se egyetemre.

19L

2011. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy idegen nyelvből kötelező érettségizni. Ha a régi rendszerben érettségiztél, akkor ez nem probléma felvételikor úgy tudom.
2011. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
estin érettségiztem.A matek a magyar és a töri volt a kötelező.Ezen kívül 2 tárgyat kellett választanom ez a biosz a és a földrajz volt.Szóval nincs idegen nyelv?Így felvételizhetek?
2011. jan. 9. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor én érettségiztem (két éve), akkor még nem volt kötelező, bár a legtöbb középiskolában úgy tudom, hogy muszáj volt, de hivatalosan még nem tették kötelezővé, csak utána.

De ha a megjelölt szakon nem kell, hogy legyen nyelvből érettségid, akkor nem érdekes. Viszont a diplomához majd kelleni fog a nyelvvizsga.

2011. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mostmár érettségit se kapsz nélküle. 22/L
2011. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!