Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet leadni az idegen...

Hogyan lehet leadni az idegen nyelvet egyetemen?

Figyelt kérdés
Van nyelvvizsgám,elfogadják,hogy akkor nem kell bejárnom?
2011. aug. 28. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a szakodon van-e kötelező idegen nyelv. Ha nincs, annyi az egész, hogy nem veszel fel idegen nyelvi kurzust.
2011. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még most fogok beiratkozni egyetemre,de szerintem van a szakomon kötelező nyelv.Hol lehet megnézni a tantárgyakat?Az órarendet tudom,hogy beiratkozáskor nézhetem meg.
2011. aug. 28. 10:07
 3/4 ausonia ***** válasza:
menj fel a sulid honlapjára, szakleírások, tárgyak szoktak lenni a szakok honlapján. egyébként legtöbb helyen úgy van, hogy fel kell venni és ha van nyelvvizsgád be lehet számíttatni.beszámításhoz van egy formanyomtatvány(szintén a honlapon)és a megadott határidőig(szintén honlapon keresd,vagy esetleg a felvételi határozatban,amit a sulitól kaptál)le kell adni a tanulmányi előadódnak, és nem kell bejárni.mondjuk nálunk úgy van, hogy a beszámított jegyek nem számítanak bele az átlagba, ezért én azt javasolnám, hogy mielőtt leadod a kérelmet érdeklődd meg a TO-n, hogy ez nálatok hogy van, és keress egy felsőbbévest, vagy írj a tanárnak aki a kurzust tartaná, hogy megajánlja-e nyelvvizsgára az ötöst(én meg szoktam adni a hallgatóknak, és bejárniuk sem kell, csak ha külön szeretnének, ilyennel is találkoztam már).így megkapja félév végén az ötöst, és még be is számít az átlagába a megszerzett ötös, meg a kredit :)
2011. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 28. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!