Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnök. Nagyon tetszik...

Építészmérnök. Nagyon tetszik ez a szakma, és enne pár kérdésem hozzá! Tovább lent?

Figyelt kérdés

Az első, hogy maga az építészet tetszik nagyon. Ezen belül le tudnátok írni, hogy konkrétan melyik mit csinál? A másik kérdés nehéz-e hozzá az egyetem, és a felvételi, és ha van érettségim, már felvételizhetek is, nem kell tervezői, vagy egyéb valami? Harmadik. Ahogy tudom, elég nehéz rajzolni, és ha még nem olyan jó a kézügyességem, stb, azt tanítják ott, vagy a nélkül nincs is esély? Mert azért megy, de magamtól nem tudnék házat rajzolni, tervezni:D És melyik iskola(egyetem) ehhez a "legjobb" itt mo.-n? Ahogy tudom, az Ybl, pesten nagyon jó. Külföldön szeretnék elhelyezkedni a szakában, ha összejönne, egész pontosan az USA-ban. És esetleg terveket tudnátok küldeni, kíváncsi vagyok, pontosan milyen is az.

Bocsi, ha hosszú voltam, és sok a kérdés. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv!


2011. jan. 9. 18:19
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem akartam külön kérdést, de nem írtam oda. Még a jog is nagyon tetszik, és tudom, van még időm addig, de nem tudok dönteni. Le tudnátok írni, melyik a "jobb", már ha van ilyen. Személy szerint az építész jobban tetszik kicsit, de a jog is nagyon bejön.
2011. jan. 9. 18:21
 2/23 anonim ***** válasza:
22%

A suli nehéz, javaslom a BME-t. Van rajzalkalmassági, ahol rajzolnod kell, egyébként ott tanítanak mindent. Asszem ilyen maketteket is kell gyártani hurkapálca szerű anyagból. Sok sok gyakorlás.

És még valami, ha külföldön szeretnél dolgozni, akkor ne vedd el a tanulás lehetőségét olyan embertől, aki itt szeretné kamatoztatni a tudását. Szerintem!

Üdv

2011. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem vesz el senkitől semmit. A családja fizette az adót, így ha államilag finanszírozottra jut be, megérdemli a családja miatt. Akik külföldről jönnek ide tanulni, azoknak viszont alapjáraton fizetniük kell. Szerintem egy így fair, és elmehet utána, ha mások a céljai.
2011. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Értem. És oda milyen jegyek számítanak? Gondolom, az érettségi. De a középsulis jegyek? Az általános is? És bármi akár egy gimi is lég, csak meglegyen az érettségi, és akkor bármelyik suliba mehetek? Bocs, még csak általánosos vagyok.
2011. jan. 10. 13:40
 5/23 A kérdező kommentje:
Elsőnek. Azért itt tanulnám ki, mert külföldön nagyon sok. És nem egyik napról a másikra mennék ki.
2011. jan. 10. 13:45
 6/23 anonim ***** válasza:

igazából ezt a rendszert nehezen fogod átlátni, mert furának fog hangozni neked, de két lehetőség van:

-vagy a 11.-es, és 12.-es jegyeid és érettségi alapján (ez rohadt ritka, akit így vesznek fel valahova)

-vagy szimplán leérettségizel, és csak két olyat néznek az érettségijeid közül, ami kell a sulihoz (pl. matek fizika).


Hogy ez hogy megy? Ők döntik el, ahogy neked jobban kedvezne az alapján számítják.


Rajzalkalmassági az lesz, majd azért legalább fél évvel előtte kezdj el készülni rá szerintem, de előtte is rajzolgathatsz szépeket, kösd le magad vele nyugodtan :)


Szerintem legalábbis. Nem vagyok építészmérnök (inkább csak földmérő mérnök diák), de építészeti szakközépbe jártam.

2011. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm!

Basszus matek és fizika. Ehj. De én például most elmegyek egy gimibe, vagy szakközépbe, tök mindegy, és meglesz az érettségi. Akkor általános suli nem számít ugye? És a fizika nehéz akkortájt? :S Fizikából most végül is 4-es leszek fél évkor. De nem szoktam rá tanulni. De most megfogadtam, fél év után minden nap mindenből tanulok, mert akarom vinni valamire.

És a felvételi nagyon nehéz? Vagyis elérni, hogy felvegyenek.

2011. jan. 10. 13:52
 8/23 anonim ***** válasza:

Általános iskolás jegyeid általános iskola után már nem számítanak. Maga a felvételi szerintem nem lesz egy eget rengető dolog, csak rajzolgass, és ne is stresszeld rá magad, mert ráunsz ha erőltetsz. Tanulj úgy, ahogy eddig, csak az érettségire gyúrj rá, meg majd matekra és fizikára, esetleg ha építészeti szakközépbe mész, akkor majd a szaktantárgyra (mert abból is lehet érettségizni, és elfogadják). Ne hidd azt, hogy az egyetem olyan hű dolog, hogy most aztán zárdába kell vonulnod, és életed végéig tanulnod. Csak nyugodtan.

Csinálj majd nyelvvizsgát is, arra adnak plusz pontot. De majd mindent meg fogsz tudni időben.

2011. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, 9. év elején angol nyelv vizsgázok középfokon. Tudom, hogy hosszú, stb. De szeretném. Gondoltam még a jogra is, de az meg még nehezebb, mint az építész. De építészeti szakközépben pl ilyeneket tanítanak, mint tervező, stb nem? Vagy nem tervező, valami más. Előre félek, hogy nem fog sikerülni, pedig még a középbe se mentem el...
2011. jan. 10. 14:17
 10/23 anonim ***** válasza:

Igazából minden olyan dolgot tanítottak nekem amit nem szerettem, mert én nem akartam építészmérnöknek menni, vagy bárminek, csak oda vettek fel :D

De lényegében volt sok szakmai rajz, meg elmélet, sok olyan, hogy milyen rétegekben kell egy falat szigetelni, mindenféle. De ház tervrajzokat is másolgattunk, de volt anyagismeret is. Volt statikánk, ilyesmi. Amúgy szerintem biztos sikerülni fog, ha ez a célod, és elszánt is vagy. Mondjuk még fiatal vagy, lehet meggondolod magad.

2011. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!