Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mentesülök a tankötelez...

Hogyan mentesülök a tankötelezettség alól?

Figyelt kérdés

Életkorom: 16 múltam


Azt szeretném megtudni, hogy mit kell tennem ahhoz ,hogy nem akaork tovább iskolába járni.


Pl.: ha munkába állok?


Konkrét válaszokat kérnék!


2011. jan. 11. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vársz két évet aztán már azt csinálsz amit akarsz
2011. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18 éves korodig tankötelezett vagy. Esetleg, ha rákos lennél és már csak 1-2 éved van hátra talán mentesülhetnél, de gondolom ezt nem akarod, szóval 18 éves korodig.
2011. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
átalszol 2 évet
2011. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, max. elmehetsz magántanulónak. De akkor meg be kell járni levizsgázni.
2011. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:
tankötelességed abba az évbe szünik meg, amelyikben betöltöd a 18. életévedet.. illetve házassággal ha jól tudom megszünik a tankötelesség, illetve hogyha leérettségizel minden tantárgyból (illetve abból az ötböl amelyikből kell) és van egy harmadik mentség a tankötelesség alól ami nem jut eszembe..
2011. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, bár ez már lehet, hogy megváltozott, de 14 éves korodig kötelező iskolába járnod. Nem a kérdésre válasz, de azért egy megjegyzés: valamilyen iskolát azért végezz el, már csak azért is mert különben az életben nem találsz állást. Legalább egy szakközepet ha már gimnáziumot nem is.
2011. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!