Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meglenne a lehetőségem arra...

Meglenne a lehetőségem arra is, hogy akár a Corvinuson tanuljak (vagy bármelyik másik jónevű egyetemen-ELTE, BGF). Nagy hülyeséget követek el, ha nem élek vele és helyette a Miskolci Egyetemet választom?

Figyelt kérdés
Azért a BCE-t emeltem ki, mert ezek közül ott a legmagasabb a ponthatár pénzügy számvitelre (462 volt tavaly). Ezt a szakot néztem ki magamnak egyelőre. Az idei számítási rendszer szerint 465 pontom lesz. Hülyeséget csinálok ezzel? Borsodi vagyok, ez (ME) lenne nekem közel. A pesti élet sem jelentene gondot anyagilag, meg tudnánk oldani. Véleményekre lennék kíváncsi. Köszönöm előre
2011. jan. 12. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Figyelj, miről beszélünk? A BCE az egyik legnevesebb magyarországi egyetem, ha elvégzed itt a pénzügy és számvitel szakot szinte 100 %, hogy lesz munkád. Nagy luxus lenne a ME-t választani helyette, csak azért mert közelebb van... Ráadásul a szüleid is támogatnának anyagilag. Ne legyél buta válaszd a BCE-t!!!!!:)
2011. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
BCE-n 448 volt a ponthatár, de ez itt nem is lényeges. Én a Corvinusra járok, és nagyon szeretem - persze ez szubjektív vélemény. Pozitívumok: sok lehetőség van szakmailag és társaslényként fejlődni, itt kapnád a legelismertebb dilpomát, és jó a közösségi élet. Azt, hogy neked mik az ellenérveid, vagy a ME mellett szóló érveid, azt te tudod. Meg persze az sem mindegy, mik a terveid a jövőben.
2011. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet félrenéztem a pontot, de jól mondod nem ez itt a lényeg. Igazából magam sem tudom, pontosan mit is szeretnék. Mindkettő mellett vannak érvek-ellenérvek, és már csak 1 hónap van hátra a jelentkezésig. Igazából (még magamnak is elég nehéz bevallani), van 1 "főbb" okom, a párom. 4 éve vagyunk együtt, ő is borsodi, és szinte 100%, hogy nem jönne Bp-re, viszont ha én mennék nagyon nagy esély van rá, hogy ennek itt vége, azt pedig nem szeretném. Viszont az igaz, hogy nagy neve van a BCE-nek, bár sok helyről mondták már, hogy már csak javarészt név. Nem tudom erről mit gondoljak, de ha még csak név is, és nincs akkora háttér mögötte, mint pl. évekkel ezelőtt. Sajnos ettől függetlenül tényleg húzó tényező pl. munka terén. Egyébként a szakról mit gondoltok? Érdemes manapság ezt tanulni?
2011. jan. 12. 23:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem elég buta vagy ha a pasid alapján választasz sulit...

A pasid bármikor mondhatja hogy bocs találtam jobbat úgyhogy hello. Tudom most gondolod, neeem ő nem olyan. De olyan. Bármikor bejöhet, olyan mint az 5-ös lottó.

Az egyetemtől viszont az életed a későbbi megélhetésed függ. Szerintem elsősorban ez a fontos...

2011. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A PSZ a legjobb választás G-karon. Nehéz, de érdemes elvégezni. A Corvinuson elég vegyes a hallgatók felhozatala: vannak, akiket nem érdekel az egész, csak a jó hírnév miatt jöttek, csak a papír kell (ilyenek mindenhol vannak...). Olyanok is akadnak, akik azért megcsinálják a dolgukat, meg olyanok is, akik keményen tepernek, sőt suli mellett még egyebeket csinálnak (pl. szakkoli, diákszervezet). Persze ez attól is függ, mit akarsz a jövőben csinálni. Ha nagyratörő terveid vannak, akkor az utolsó kategóriába kell tartoznod, és egy BCE-s diplomával a kezedben elég jó esélyekkel indulsz (persze kemény meló, és nagy a verseny). Ha "csak" jó állást és fizetést akarsz, akkor pláne jó ez a diploma (+ a 2.kategória akár). A végzősők elég könnyen el tudnak helyezkedni - nem tudom, az ME-n milyen a helyzet, de biztos, hogy hátrányban vannak. (Vannak pl. olyan cégek, akik szelektálják az embereket egyetem szerint, és rá se néznek olyanok önéletrajzára, akik kis egyetemeken végeztek).

Az, hogy egy az egész jövődet érintő kérdésben egyetlen ember miatt döntesz úgy, ahogy, ráadásul lehet, hogy nem is úgy, ahogy szeretnél, hát az nem jó. Pusztán objektíven nézve a dolgot. Persze, értem én, szerelem meg egyebek, de tényleg örökké fog tartani? Ha szakítanátok, nem bánnád meg, hogy az ME-t választottad? Nem működhet a dolog úgy, hogy van köztetek távolság?

De tényleg csak te tudhatod 1.mit akarsz a jövőddel kezdeni 2.mik fontosak neked az életben. Nehéz döntés, tudom. Én is vidékről jöttem Pestre, minden szerettemet, barátokat hátrahagyva, de próbálok egyensúlyozni, mert nekem a BCE befektetés a jövőmbe.

2011. jan. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Helyetted dönteni nem tudunk, csak javasolni. Én Miskolcon tanulok és szerintem eddigi életem legjobb döntése volt. A társaság remek, a tanárok jófejek, most újítják fel az egyetemet. Közelebb van, és olcsóbb, mint Pest. Összességében szeretek idejárni. Talán annyi a negatívum, hogy eléggé nehéz a gépészkar, de ez téged nem fog érinteni.

És ki ne felejtesd a sok szép selmeci hagyományt, amit őriz az egyetem. :)

Jó szerencsét!

2011. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

A BCE és az ELTE az ország legjobb egyetemei közül is a legjobbak közé tartozik.

A BGF annak ellenére, hogy csak főiskola, a gazdasági téren, nagyon is jó.

Mindenképpen a háromból egyiket válaszd!


Megéri a diploma értéke miatt is, meg hidd el, hogy nem olyan rossz ám kollégiumban, albérletben a szülőktől távolabb lenni egy nagy városban. Nagyon pöröghet ám az élet.

2011. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hova mentél végül? : )
2012. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A ME-t választottam, időközben volt egy apró szakítás is a kapcsolatomban, de azalatt az idő alatt sem bántam meg, hogy ide jöttem. Nagyon jól érzem magam itt Miskolcon, és ahogy a 6. hozzászóló is mondta, itt nagyon régi hagyományokat őriz az egyetem, ami miatt olyan élményekkel és minden egyébbel lehetsz gazdagabb, amilyenekkel nem sok helyen találkozhatsz az országban. Úgy érzem jól választottam. :)
2012. dec. 19. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!