Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik most érettségiznek! Mire...

Akik most érettségiznek! Mire számítotok, mennyivel fognak változni a ponthatárok? És hova jelentkeztek? Milyen szakra?

Figyelt kérdés

Úgy értem, h összességébe min és max pontok:) nézegettem , h 2009- 2010 ben mennyire változtak és kb minenhol magasabb lett :( legalább 5ponttal... de volt ahol sokkal többel...

Ja meg még azt , h nem tudjátok, angol szóbelin a felügyelők közül lesz angol, szakos , ugye?


2011. jan. 15. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ezt nem lehet megmondani, hogy növekednek-e a ponthatárok vagy sem.

Tavaly azért növekedtek emrt végeztek az első NYEK-es osztályok, tehát több volt a felsőoktatásba jelentkező "emberanyag", tehát jóval több emberből már csak statisztikai alapon is több jobb pontszámú ember lesz.

Amúgy butaság ezen rugózni, mert nagyban függ sokmindentől. Ez egy tévhit, hogy a ponthatárok határozzák meg egy iskola jó vagy rossz hírnevét. A ponthatár az poda jelentkezők pontjától és a felvehetőek keretszámától függ.

Nálunk műszaki képzésen hiányszakmából 300 pont volt a felvételi határ. De ez nem jelenti azt, hogy rossz a képzés mert van intézmény ahová 480 pont kell. Ez annyit jelent, hogy sokkal több embert vettek fel mertt alapból műszaki szak plusz hiányszakma is. Nyilván ha ide is a felét veszik csak fel, akkor eltt volna itt is 400-as ponthatár.

2011. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Tényleg felesleges agyalni rajta, hisz nem tudni milyen lesz az érettségi, meg hogy hogy hat a pontszámokra pl az, hogy a nyelvvizsga pontszámait levitték.

Az angollal kapcsolatban: olyan tanárra gondolsz, aki másik iskolából jött? Én előrehozottan angoloztam és úgy emlékszem az felügyelő nem angolos volt.

Amúgy vagy BCE-KIK igszerv, DE-ÁJK igszerv, s még mindig filózom a DE-BTK pszichológián.

2011. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!