Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miröl szól az andragógia?...

Miröl szól az andragógia? Maga az andragógia nehéz? Az ELTE nehéz iskola? Az ELTE-n kivül lehet még más suliban tanulni? (mert azért nekem az ELTE nehéz lenne)

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Az andragógia tipikus büfészak, még az ELTÉ-n sem nehéz. Régen "művelődésszervező", "művelődésügyi menedzser", "személyügyi szervező", még régebben "népművelés" néven futott.

Bővebben itt: [link]


Ezzel a diplomával szinte nem lehet ma Magyarországon elhelyezkedni, a munkáltatók szemberöhögnek egy fősulis művszerves diplomával. Arra jó, hogy elmondhasd magadról: diplomás vagy, másra nem.

2009. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ez is olyan, hogy meg kell tanulni mi az. Tőlünk megkérdezték, hogy tudjuk-e mit fogunk csinálni a szociálpedagógiával, mit csinál a szociálpedagógus... nem tudtuk pontosan... de megtanították, elmagyarázták miről szól. Az andragógia felnőttképzés... felnőttek nevelése, oktatása, képzése Szükség van rá, mert nem csak a gyerekek tanulnak, és a felnőtteket is máshogy kell oktatni. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitáz János Karán is van ilyen képzés Esztergomban... én erről tudok, mert oda jár ismerősöm. Azt mondják, hogy nem nehéz, a vizsgákra tanulni kell... de hol nem? :-)

Ajánlom még figyelmedbe ezt a linket, egész jól le van írva, hogy mi a lényege: [link]

2009. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Nos először is meg szeretném kérdezni az első "válaszolót", hogy azon kívül,hogy azt a nem túl pontos leírást elolvasta tud-e valamit a szakról? Mert így könnyű magyarázni...Nos elsőéves andragógus vagyok, Egerben tanulok és nagyon szeretem a szakom. Olvastam már sok olyan választ is a szakkal kapcsolatban,hogy andragógusokat nem is keresnek sehova...nos akkor szeretném felvilágosítani azokat akik ezt írják: az Andragógia szak 2006 óta van,a bolognai rendszernek köszönhetően született meg, szóval konkrétan ANDRAGÓGUSOK még nem is végeztek! Idén fog végezni az első évfolyam. A szakról annyit, hogy nagyon sokszinű,érdekes, sokrétű,és akik megérzik a konferecniaszervezés, tudományos estek, szaknapok, zenés rendezvények szervezését, a közvéleménykutatások, közösségfejlesztések ízét még iskalán belül (aztán majd kívül is)igazán beleszerethetnek a szakba. A tananyagról annyit mondanék,hogy érdekes, tanulható,de itt is meglehet ám bukni konnyedén. És nekünk is vannak nagyon húzós tárgyaink,mint pl. A Művelődéselmélet vagy a Kulturfilozófia...annyit mondanék csak rá,hogy emberi agy számára felfoghatatlan...Amugy a bölcsész büfé szakokról meg csak annyit, hogy ezek megítéléséből látszik,hogy hol tart az ország..a pénz(gazdaság) meg az ipar(mérnökök) azok nagyon fontosak,de ha valaki konkrétan az EMBERREL foglalkozik,annak fejesztésével,művelődésével,képzésével,az nem jó...ilyenkor büfészak vagyunk,de majd ha esetleg úgy alakul, hogy munkanélküli lesz valaki,akkor azért elvárják,hogy normálisan megszervezett,tervezett,kidolgozott át,vagy továbbképzéseken vegyenek részt...ahogy egy kedves barátom mondta: Magyarország még nem áll készen az ilyen szakokra!
2009. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok helyen van már andragógia szak! Sztem a legjobban felépített képzés Pécsett van,de Egerben,Debrecenben,Nyíregyházán is nagyon jók a képzések. Van Pesten is még sok helyen,pl ZSKF, KJF(nem igazán ajánlom mert csak művszerv szakirányos).
2009. febr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a debreceni egyetemen a legjobb az andragógia képzés, nem csak szerintem :) ahova én a helyedbe nem mennék az a zskf, a kodolányi és az elte.

Nagyon sok rosszat hallani az eltének ennek a karáról és az ott folyó oktatásról, de erról megkérdezhetsz bárkit aki oda jár :)

2011. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egyet értek a 3. válaszolóval, nagyon sok a buta, hozzá nem értő ember aki azt hiszi,hogy tudja, hogy mi az az andragógia. Másod éves andragógia szakos hallgató vagyok és nekem is ugyan úgy vért kell izzadnom egy-egy 3asért. De ha már ennyire jártasak itt egyesek az andragógiában akkor annak is utána nézhetnének,hogy egyre nagyobb a kereslet az andragógia szakon végzettekre.
2011. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!