Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a nyelvvizsgakövetel...

Egyetemen a nyelvvizsgakövetelmény országosan van meghatározva, vagy minden egyetem maga dönti el, milyen nyelvvizsga szükséges a diplomához?

Figyelt kérdés
Barátom át akar menni nemzetközi gazdálkodás szakra, azonban én úgy tudom, oda mindenhova 2 nyelvvizsga kell (egy szakmai közép és egy általános felsőfok vagy még1 szakmai közép). Szerintem ezt így elfelejtheti, ahogy ismerem. De valaki az egyetemen meg azt mondta neki, hogy csak egy nyelvvizsga kell. Ezek szerint ezen az egyetemen más lehet?
2011. jan. 19. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
az egyetem határozza meg, hogy mit fogad el, érdeklődjön a kiválasztott egyetemen mielőtt átmenne
2011. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden szak képzési és kimeneti követelményében szerepel, hogy az oklevél kiadásának feltételei milyenek. Többek közt a nyelvvizsga-követelmények is szerepelnek.

Nem tudom kivel beszélt a barátod az egyetemen, de ha csak valami haverjával, hát az nem biztos, hogy releváns információt ad. Keresse fel a TO-t, ott tutira tudják a követelményeket.

2011. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tanulmányi osztályon kérdezte, neten sajnos nem jó a honlap, ahol megnézhetnénk. Nem történhetett valami félreértés? Mindenhol máshol 2 nyelvvizsga kell évek óta.
2011. jan. 19. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyetem választott karának oldalát keresd fel, van olyan, ahol felsorolták a tárgyakat, a feltételeket (pl. 0 kredites testnevelés, stb.) és ott lesz olyan, hogy nyelvvizsgakövetelmények, legalábbis nálunk így van.


A tanulmányi osztályon is tudnak elvileg felvilágosítást adni.

2011. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

központilag, mindenütt ua.

felvi.hu:

nemzetközi gazd. alapképzés:

10. Nyelvi követelmények:


Alapfokozat megszerzéséhez államilag elismert vagy azzal egyenértékű, legalább kettő középfokú C típusú szaknyelvi nyelvvizsga szükséges, amelyek közül az egyik helyett C típusú felsőfokú általános nyelvvizsga is tehető, illetve ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél.


Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak:

9. Idegennyelv-ismeret követelményei:


Angol nyelvből államilag elismert legalább középfokú, C típusú nyelvvizsga vagy egy másik élő idegen nyelvből államilag elismert legalább középfokú, C típusú szakmai vagy C típusú felsőfokú nyelvvizsga, továbbá egy másik élő idegen nyelvből államilag elismert legalább középfokú, C típusú szakmai vagy C típusú felsőfokú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél.

2011. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!