Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki diszlexiás az mentesül a...

Aki diszlexiás az mentesül a diploma kiadásához szükséges középfokú nyelvvizsga letétele alól?

Figyelt kérdés
Én kisebb koromban voltam diszlexiás. Papírom, soha nem volt róla. Nagyon sokat gyakoroltam és most már a magyar nyelvvel semmi problémám. Most fégeztem főiskolán óvodapedagógia szakon. Kellene a nyelvvizsga h megkapja a diplomámat, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni bármilyen idegen nyelvet is. Előszőr a némettel próbálkoztam, de az nem jött össze most áttértem az eszperantóra, de ez sem igazán megy. Szeptemberben megpróbálom a nyelvvizsgát, de úgy érzem, h esélytelen. Ezért érdekelne, hogy mint óvodapedagógus nekem is elfogadják az igazolást. Annak idején, amikor felvételiztem ez kikötés volt. Akkor felvettek, mert nem volt papírom róla...
2011. aug. 2. 09:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

sztem nem kell mindenkinek diplomásnak lennie.


Ha valaki nem tud megtanulni egy idegen nyelvet (mindegy milyen okból) az ne legyen diplomás.


Ha tudsz magyarul olvasni, akkor nem vagy diszlexiás.


Idegen nyelvet pedig beszéd útján lehet elsajátítani a legkönnyebben, ahhoz meg semmi köze a diszlexiának...

2011. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Látszik, hogy az elsőnek lövése sincs a dologról, csak nem értem, miért szól bele.
2011. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
80%
én is deszlexiás vagyok szerencsére négyes vok angolból németből meg ötös próbálj keresni a neten ilyen nyelvoktatásokat amivel könnyebben megy
2011. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

Elég szomorú,hogy így jártál. A felvételikor és utána kellett volna ezen gondolkodni. elvileg a diszlexia nem kizáró ok arra, hogy óvónő légy. De ha így állsz hozzá, hogy képtelen vagyok és felmentés kell akkor soha nem lesz diplomád és munkád.

gondolkodj el ezen és kezdjél teperni......


Egyébként abban az elsőnek igaza van, hogy nem kell mindenkinek diplomásnak lennie.

2011. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Ja és a diplomához igen is kell a nyelvvizsga.
2011. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Amennyiben diszlexiás vagy, és erről szakvéleményed is van, mentesülhetsz a nyelvvizsga egy része alól, vagy egyéb kedvezményekkel teheted le a nyelvvizsgát (pl. többletidő).


Ha nem boldogulsz a némettel vagy az eszperantóval, tanulj lovári nyelvet. Viszonylag könnyen elsajátítható és mint óvodapedagógus nagy hasznát veheted a munkát során.


A diszlexiások és diszgráfiások képesek megtanulni idegen nyelvet, csak speciális módszerre van szükség hozzá. (Több "diszes" és enyhe értelmi fogyatékos tanulót is tanítottam már németre.)


Egy fejlesztő pedagógus - némettanár

2011. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon remélem, hogy NEM! Aki diszlexiás, meg mindenféle "disz"-es, az ne menjen főiskolára/egyetemre, ha pedig megy, akkor vállalja, hogy neki is ugyanazok a követelmények és ne kaphasson semmilyen felmentést!
2011. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó!

Ez ugyanolyan, mintha azt írtad volna, hogy ha valaki vak, akkor se menjen egyetemre...

Miért is ne?

A diszlexiás/diszgráfiás/vak és egyéb fogyatékkal (ez a hivatalos neve pl. a vakságnak, tehát nem bántás) élőket miért zárnád ki a továbbtanulásból? Elmondom neked, hogy van diszleksziás és vak ismerősöm is, akik simán és sok egészséges embernél jobb minősítéssel végeztek!

Aki nem odavaló, az úgyse kerül be. Aki pedig "véletlen" bekerül, azt úgyis megrostálják akár az elején, akár közben...akár a legvégén.


A kérdésre is válaszolva, szerintem ezt az egyetemen/nyelvvizsga központban kérdezd meg, ott tudnak pontos, hivatalos választ adni. Arról, hogy mennyire befolyásolja a diszlexia/gráfia az idegen nyelv elsajátítását nem tudom.

2011. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

"Ez ugyanolyan, mintha azt írtad volna, hogy ha valaki vak, akkor se menjen egyetemre... "



Tőlem mehet, de mondjuk ne legyen belőle sebész, vagy pilóta, mint ahogy ne legyen vezetői engedélye sem.


Egyszerűen vannak adottságok amikkel bizonyos dolgok nem végezhetők.

Ha valaki nem tud megtanulni egy idegen nyelvet és ez feltétele a diplomájának, akkor ne kapjon diplomát.


Ez sztem nagyon egyszerű.

2011. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Hogy te milyen h@lye vagy! Inkább operáljon egy diszes, mint egy alkesz, bár lehet h te ez utóbbit választanád...

Meglátszik, hogy lövésed sincs arról, mi is a dislexia, disgráfia, discalculia...

Úgy őszintén, te egy balesetben amputált lábú negyedikestől is elvárnád, hogy megcsinálja a kötélmászást, mi??? Ha meg nem, hát meghúzni... Elvileg, nem kell mindenkinek elvégezni azt a fránya 8 osztályt...

2011. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!