Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg léteznek ilyen főiskol...

Tényleg léteznek ilyen főiskolák, egyetemek?

Figyelt kérdés
Most hallottam hogy van ahol úgy osztályoznak hogy a tanár feldobja a dolgozatokat a levegőbe ami az asztalra esik az kettes ami mellé az egyes.Akkor miért is kapják a fizetésüket?A többit meg sem kérdem olyan hihetetlennek tűnik.
2011. jan. 22. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak "városi legenda". Az oktatók igenis javítanak, pontoznak és a dolgozatokat a visszakereshetőség miatt meghatározott ideig tárolják. Az igaz, hogy egyes oktatók felszínesen javítanak, tehát átsiklanak a dolgozaton, kulcsszavakat keresnek és ha azt nem találják, akkor az elégtelen a dolgozatra kerül.


3 felsőoktatási intézményt végeztem el és soha nem találkoztam ilyennel. Ha évfolyamszinten mindenki csupán 1-es, 2-es értékelést kapott az minősítette ugyan a tanárt, de visszakereste nekünk a dolgozatokat. (Igaz, nem győzött meg, hogy jogosan kaptunk alacsony osztályozást!)


Ha pedig egy főiskola, egyetem erről híresülne el, amit te leírtál, akkor az komoly jelentkezővesztést okozna számára.

2011. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
DE vannak olyan tanárok, akik úgy osztályoznak, hogy négy teliírt oldal, ötös, három négyes és így tovább. És mindez ZH-nál. Tapasztalat.
2011. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne mondja nekem senki, hogy 100-120 zht, csupa esszékérdéssel, átlagban 3-4 oldal, le lehet normálisan osztályozni egy délután. És a saját szememmel láttam olyant, amire fejjel lefelé volt ráírva az egyes.
2011. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat halottam, hogy a szakdolgozatokat akik leadták időben azokat meghúzták, akik pedig késve azokat átengedték... a rossz statisztikai miatt reklomáltak a diákok.. az egyetemen utána néztek és kiderült, hogy az időben megérkezett szakdolgozatokat ki sem bontották (e-mail) és végül így derült ki az igazság...
2011. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is hallottam, és szerintem biztos van ilyen tanár. De szerintem inkább az a gyakori, hogy némelyek kijavítanak találomra egy-két irományt, a többire megy olyan jegyet írnak, amihez épp kedvük van.

Meg olyan is van, aki mindenre jó jegyet ad, mert alapjában jóindulatú, de nincs kedve annyit olvasni. Pl. nekem volt most egy olyan tanárom, akinek minden héten beadandót kellett írnunk, de ez kb. 70 ilyen 3-4 oldalas beadandót jelent, meg biztos tanít még több évfolyamon is, és ott is biztos írnak neki. Na csak aztán egy idő után az tűnt fel, hogy bármilyen összecsapott sz*rt adunk be, akkor is ötöst ad rá, és elkezdtünk rá gyanakodni, hogy el se olvassa. Egyszer kipróbáltam, és tényleg nem olvassa el őket, mivel én az egyik beadandómban fél oldalon azt írtam le, hogy kell lefölözni a tejet (köze nem volt a témához). Éééés, ötös lett.

2011. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
sok tanár csinál ilyeneket.. :P
2011. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a föcitanárunk mesélte.


Nem hiszem.

2011. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még egy. Egy teljes évfolyam azért bukott meg filozófiából, mert a tanár nem tudta kicsomagolni a RAR-ban küldött beadandó dolgozatokat. Én csak azért nem, mert vittem pendrive-on jegybeíráskor.
2011. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ME-n egye oktatóknak bevett szokásuk ez.
2011. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!