Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE-ETK szülésznő vagy védőnő...

SE-ETK szülésznő vagy védőnő szak. Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Eddig az ELTÉ-re jártam, jövőre szeretnék váltani.
2011. jan. 22. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nehéz, de ha érdekel akkor azért el lehet végezni.

(Engem nem érdekelt. Most, másfél év után hagytam abba. Nem azért mert nem ment)

2011. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És első évben milyen tantárgyaid voltak?
2011. jan. 22. 21:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Első félév:

Anatómia, Biológia, Személyiség lélektan, bevezetés a felsőfokú tanulmányokba, bevezetés a menedzsmentbe, eü műszaki alapismeretek, életkorok pszichológiája, filozófia, jogi ismeretek alapjai, járványtan, közgazdaságtan alapjai, latin, szociológia alapjai, személyiség és kommunikáció fejlesztés, informatika


Második félév:

egészségügyi gazdaságtan, személyiség és kommunikáció fejlesztés, eü jogi ismeretek, eü menedzsment, informatika, mikrobiológia, népegészségtan, orvosi és eü szociológia, latin, szociálpolitika, szociálpszichológia, eü etika, anatómia, családközpontú szülészet, elsősegély, ápolástani alapismeretek, élettan

2011. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem, hogy ha nincs nyelvvizsgád akkor nyelvet is kell tanulnod, és a tesit is kihagytam.
2011. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Előre megadott órarendetek volt?

10-es skálán neked mennyire volt nehéz?


Bocs a sok kérdésért, csak még nem vagyok biztos benne, hogy merjek-e egyetemet váltani. BTK után egy orvosi elég nehéznek tűnik.

2011. jan. 22. 22:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát én levelezőre jártam. Az havi egy hét és igen, ott előre megadott az órarend.

Ez 10-es skálán... Hát nem tudom mihez viszonyítsam, mihez képest. Nem jártam btk-ra így nem tudok tanácsot adni.

Szerintem inkább gondold végig, hogy mivel jár a szülésznősködés és az egészségügyi szakma, utána mérlegelj és döntsd el, hogy akarod-e.

Nem egyszerű, az biztos. Mármint nem az egyetem, hanem a szakma. Én kiábrándultam.

2011. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne ez a kérdés, én szülésznőire mennék mindenképp.

Már tanulok itt képalkotón, de felvenném párhuzamosba ezt is (ha ez a párhuzamos nem lenne fizetős, nem tudom h az-e?). Nem hinném hogy nehezebb mint a jelenlegi szakom.

Mennyi tantárgyat lehetne maximálisan beszámíttatnom?Elég sokat tanultam már a felsoroltakból (gondolom kb. ugyanazok a tanáraink is voltak levelezőn).

miért ábrándultál ki, mik voltak?

2011. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is Se-ETK-ra járok,de én ápolói szakon vagyok.Az első évben minden szak ugyanazt tanulja.Én most vagyok túl az első vizsgaidőszakomon,hát mit ne mondjak nem volt egyszerű,de ha tanulsz és tényleg akarod akkor meg lehet csinálni.2 tantárgy van ami húzós és amiből előszeretettel buktatnak ez az anatómia és biológia.
2011. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Sziasztok! SE szülésznői szakra jelentkezem, és szeretném megkérdezni, hogyha levelezőre megyek azért fizetni kell-e?

Olvastam hogy van biokémia. Ez a tantárgy mennyire nehéz? A tanárok nem szívóznak, normálisan állnak az emberkékhez? Amugy tényleg nincs matek?

Előre is köszi a válaszokat.

2011. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Matek tényleg nincs,minek is kéne egészségügyi szakhoz:)A tanárok meg nagyon jó fejek,nem rajtuk fog múlni,hogy milyen jegyet kapsz,hanem rajtad.

Nekem még nem volt biokémiám,szóval arról nem tudok mit mondani.Se a levelezősről.

2011. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!