Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Védőnő szak majdnem olyan...

A Védőnő szak majdnem olyan nehéz mint az orvosi?

Figyelt kérdés
Pár ismerősöm mondta, akik oda járnak, de szerintem csak fényezni akarják magukat.
2011. márc. 17. 05:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Viszonylag nehéz szak, de azért az orvositól messze van. :-)
2011. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Áh!

Persze nem könyvtár-ruhatár szak, de köszönőviszonyban sincs az orvosival.

2011. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

A védőnő szak tényleg nem olyan könnyű, DE védőnőnek,mentőtisztnek, ápolónak, szülésznőnek azok mennek, akik nem tudtak bekerülni az orvosira. Azt pedig elárulom, hogy bentmaradni sokkal nehezebb, mint bekerülni. Tehát az orvosi nehézsége fényévekre van a védőnő nehézségétől. Persze ha megnézzük vannak hasonló tantárgyak a védőnők is tanulnak anatómiát, csakhogy az az anatómia egészen más mint az orvosin tanított anatómia. Ők max megismerkednek néhány csonttal, meg felsorolják, hogy van gömb meg nyereg meg stb. izülettípus, meg van májunk és az hol van. Orvosin viszont az anatómia a következőképpen néz ki: Melyik izom ez (latin név)? Hol ered, hol tapad melyik ideg idegzi be mi a fő funkciója stb. Vagy például a májnál milyen felszínei vannak, azon milyen benyomódások vannak, milyen szalagok tapadnak rajta, milyen erek látják el persze mindez latin szakkifejezéssel....

Szóval a védőnő szak és az orvosi nehézsége között kb akkora a különbség, mint az óvoda és az általános iskola között.

2011. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Ja és azt kihagytam, hogy ők nem boncolnak! Mellesleg ha ezt a kijelentést egy mentőtiszt tette volna, akkor még azt mondtam volna, hogy OK ők tényleg rengeteget tanulnak és tudnak, de egy csumpi védőnő? Ne már!
2011. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

"csumpi védőnő"

Remélem nem orvostanhallgató vagy, mert ha ennyire lenézed a többi eü-s dolgozót, akkor soha fog javulni a magyar eü. színvonala.

2011. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

A védőnő szak tényleg nem könnyű,mint ahogy a többi szak sem, én az eü. Főiskola karján tanulok, védőnként kezdtem,de később át iratkoztam.Igen tanulunk,anatómiát és itt történt egy apró…lebecsülés mivel nagyon is kérik,hogy latinul tanuljunk minden egyes kifejzesét, és csontok latin –magyar nevei , és azt is nagyon részletesen kérik tőlünk,mint ahogyan az izmokat eredés,tapadás….meg a többi szerveket is részletesen nem pedig felületesen.Orvosira pedig nem az megy aki nem került be, bár ez is benne lehet a paklibnan, de nem mindenki akar orvos lenni…

Óvoda lenne minden szakma ami nem orvosi?Ez elég lebecsülés ha igy halad mindenki aki orvos less z egyszer akkor akkor soha nem fog fejlődni az eü.

2011. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A kérdező válaszára azt irnám,hogy az orvosi egyetem valóban nehéz,van pár ismerősöm ott,de ha azt szeretnéd csinálni,ne tántorodj el tőle :)
2011. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Elavult a már a topic, de hátha van valaki, aki még olvassa. Szóval, 3/7. Elég nagy tévhitben élsz, ha azt gondolod, csak azok mennek egészségtudományi karra, akiket nem vettek fel az orvosira. Gondolom, vannak ilyen emberek is, de a nagyrésze elhivatottságból választott akár egy mentőtisztit, akár egy ápolóit. Amit az anatómiáról említettél, nos, egyértelmû, hogy az orvosin gyilok, de annál, amit a védőnőnél leírtál, egészségügyi szakközépben több tudásra tettem szert. Van valami abban, amit írtál, de véleményem szerint lenézni valakit azért, mert csupán egy ,,csumpi védőnő" ,etikátlan, elhiheted, hogy ők is vért h*gyozmak a vizsgákon és sokat tesznek azért, hogy meglegyen a diplomájuk.
2018. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz. Azt állítani, hogy minden EÜ-szakra járó csak lecsúszott az orvosiról, elég durva. Ennél már csak az a jobb, amikor a gyógyszerészt is "elbukott orvosnak" nézik. Igen, az orvosok királyak, az orvosi a(z egyik) legnehezebb szak, de, nem mindenkinek pálya. Túl sok év egyetem, túl sok idő, míg teljesen a magad ura lehetsz, túl nagy felelősség stb. Az igaz, hogy az EÜ egy humánus terület önmagában (legalábbis annak kellene lennie), és a benne dolgozóknak a gyógyítás és a törődés a feladatuk. Az orvosok azok, akik gyógyítanak, de az ápolók (annak bármilyen területe) törődnek jobban. Ehhez nagyfokú empátia kell és megértés. Nem azt mondom, hogy minden orvos nemtörődöm, de egy beteg sokszor sokkal szorosabb kapcsolatot alakít ki az ápolónővel mint az orvosával. Orvos nélkül nem lenne kórház, de ugyanígy nem lenne más EÜ-s dolgozók nélkül sem.
2019. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
65%
Akkor általánosíthatok én is? Az orvosok csak azt tanulják az egyetemen, hogy hogyan kell zsebre tenni a hálapénzt és hogyan kezeljük félre a beteget, hogyan tömjük meg jó sok "gyógyszerrel", hogy szárnyaljon a gyógyszerlobbi. Vicc az amit némelyik orvos csinál. Sokan egy röntgent nem tudnak normálisan kianalizálni. Kérdem én, hogy az ilyen ember, hogy végezte el az orvosit? Mert nekem nem azt sugallja, hogy olyan hú de nagyon beleverik a fejükbe a tananyagot és csak akkor engedik át őket, ha mindent precízen tudnak....
2019. nov. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!