Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha úgy döntöttem, hogy mégsem...

Ha úgy döntöttem, hogy mégsem vizsgázom le egy tárgyból, akkor elég, ha nem megyek vizsgára, vagy le is kell adnom a tárgyat?

Figyelt kérdés
28 kredit kellett erre a félévre, felvettem 31-et. A 28 már megvan, így az utolsó tárgyból felesleges vizsgáznom. Leadni a vizsgát már nem tudom, mert holnap reggel lesz. Elég, ha nem megyek el, vagy ilyenkor ha eldöntöttem, hogy egyáltalán nem kell a kredit ebből a tárgyból, akkor a tárgyat magát is le kell adnom?
2011. jan. 24. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nem adhatod le a tárgyat, azt szeptemberben lehetett utoljára. Ha nem is jelentkezel belőle vizsgára, akkor az simán elhagyott tanegység lesz, bármiféle komolyabb következmény nélkül.


Ha viszont feljelentkezel vizsgára és úgy nem mész el, akkor elégtelent fogsz kapni.

2011. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. De leadni nem nem tudom a vizsgát, nem engedi a neptun. Pedig csak holnap 10.00-kor lesz, nem értem ennek mi értelme.

Az, hogy elégtelen, az az átlagom szempontjából gáz, vagy van valami más gond is vele?

2011. jan. 24. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagy semmi! :)

Szóval: 30 kredit kell egy félévre, 31 az tökéletes, több esélyed lenne az ösztöndíjra, mint 28-al. Ha nem mész el vizsgázni, akkor fizetned kell ( nálunk ez 3500 Ft) ha meg egyáltalán nem mész el, akkor vizsgakurzus. Szóval csak veszíthetsz, ha nem mész el. Ha inkább elméleti tantárgy, akkor kettesre hármasra holnapig még megtanulhatod. És jegyezd meg, nincs olyan, hogy felesleges tantárgy. Amit felvettél, az mind fontos.

2011. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és a vizsga leadása kb. 36 órával a vizsga kezdetéig már nem lehetséges.
2011. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elégtelen mindenképpen gáz az átlag szempontjából is. Megkérdezhetem amúgy, hogy ez milyen tantárgy?
2011. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az ösztöndíj nekem tökmindegy, levelezőn vagyok költségtérítéssel. A tantárgy filozófia. A mintatantervben 28 kredit van erre a félévre, de én felvettem minden tárgyat amit lehetett, így 31 kreditem lehetett volna.

El is mennék egyébként, de nincs értelme. A zseni aki tanítja ugyanis kitalálta, hogy be kell mutatni vizsgán a KÉZZEL kidolgozott 16 tételt, ami legalább 32 oldal kell, hogy legyen. Ha ez nincs meg, nem enged vizsgázni.

Nincs kedvem 32 oldalt kézzel megírni. Erre szerintem dolgozó embernek nincs is ideje.

Nem kell a plusz három kredit, köv. félévben fel tudok venni plusz 9-et is, ha akarok.

A vizsgát meg sikerült az előbb leadnom a tanyulmányit felhívva :)

Szóval azt hiszem jó lesz ez így :)

2011. jan. 24. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így más, ha levelezőn van. De sikerült megoldani, így fizetni sem kell :)
2011. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnyugtató :) Azt tényleg sajnáltam volna, ha az átlagomat lehúzza. Nem mintha számítana, de azért presztízsből ciki egy elégtelen :)
2011. jan. 24. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!