Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon kirúghatnak-e azért az...

Vajon kirúghatnak-e azért az egyetemről, ha egy felvett tárgyból év végén harmadikra sem vizsgázom?

Figyelt kérdés
Pontosabban. 3× vettem fel egy tárgyat, amire elég sokan járunk. 2× jelentkeztem vizsgára is de nem mentem be év végén. Kicsit túlvállaltam magam és azért halogattam mindig. Most harmadszorra vettem fel a tárgyat de nem tudok belőle vizsgázni, mert a 'A vizsga jelentkezési feltétel nem teljesül' mondatot kapom meg a neptun-tól. Az lenne igazából a kérdésem, ha a vizsgára jelentkezés nem történik meg, akkor jövőre esetleg újra felvehetem a tárgyat? Gondolom a vizsgadíjért már fizetni kell. Tehát harmadikra nem vettem fel a vizsgát és úgy tudom, hogy három sikertelen vizsga után kirúgás vár az illetőre. Lehetséges az, ha most nem fizetem be a vizsgadíjat és nem megyek vizsgázni, akkor kirúghatnak? Ez vonatkozhat arra is, hogyha sikertelen vizsgát teszek, akkor is ez vár rám? Normális válaszokat várok, előre is köszönöm!
2011. máj. 9. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Szerintem menj be a hallgatói irodába, és ha ott nem tudnak normális választ adni, akkor meg a tanulmányi osztályra..Még nem volt ilyen helyzetem, úgyhogy fogalmam sincs, és nem akarlak hiú ábrándokba kergetni! :)

Remélem, nem rúgnak ki, de máskor ne vállald túl magad, hanem arra koncentrálj, ami lényeges! :)

2011. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Igazgatói engedélyt biztos adnak, hogy halaszdhasd a vizsgát. Az egyetemeknek van tájékoztató füzetük, lehet fent van a neten is. Érdeklődj nehogy gond legyen. Csak felnőttesen tudod.
2011. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

3× veheted fel a tárgyat (3 különböző félév) és összesen 9 vizsgaalkalmad van. Első ingyenes, második × összegű, harmadok .. sokadik × összegű.

Elvileg, ha most felvetted 3×-ra is a tárgyat, akkor kapnod kellett egy üzenetet tárgyfelvételkor a neptunból. Legalábbis nálunk vannak olyan jó fejek, hogy közlik előre: 'Drágaságom, vizsgázz le végre, mert repülsz!' [Persze, nem ilyen hangnembe :)]

Tehát, ha most se mész el vizsgázni, akkor megfogják köszönni a közreműködésed az iskola életében.

DE! Ekkor jön a csodálatos írásképességed és írsz jó pár kérvényt. Tanulmányi osztály, rektor, tanszék, óraadó, etc. Ebbe belefoglalod, hogy mégis mi a fészkes fenéért nem tudtál 3 fél év alatt 9× elmenni vizsgázni. Ha jó a tanulmányi átlagod és amúgy nem 'büfészakosan' fogod fel az iskolát, akkor ált. elszokták fogadni és kapsz még egy lehetőséget.

Az, hogy most kell-e fizetned a vizsgáért (ne feledd, 3 ALKALMAD van arra, hogy át menny) azt a vizsgajelentkezésnél látod majd. Szóval, minimum 20ezret nyugodtan utalj előre a neptunba, nehogy még azzal is szívjál!

2011. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezredjére is leírom: minden iskolának megvan a maga TVSZ-e = Tanulmányi és Vizsgaszabályzata. Ebben van leírva, hogy mi vonatkozik rád. Ha nem találsz benne kielégítő választ, akkor menj a Tanulmányi Osztályra (ne a hallgatói irodába, mert ott azt se szokták tudni, hanyadika van).

A tantárgy felvételének száma számít (jelen esetben 3, azaz a maximum), s nem az, hogy hány vizsgára jelentkezést nem vettél igénybe - normális helyeken.

2011. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! 1000 Ft vizsgadíj befizetése után sikerült felvennem a tárgyat:)
2011. máj. 9. 18:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Mármint a vizsgát, már nem vagyok képbe:D mondjuk nem mintha eddig agyamnál lettem volna. Köszi!
2011. máj. 9. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!