Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy egy okj képzéssel többet érnek mint egy diplomával és erőltetik az emberre, hogy inkább ezt végezze el? Fontos a diploma vagy nem?

Figyelt kérdés
Bárhogy is nézzük, nagyon fontos a diploma, hogyha normális munkát szeretnél... vannak kivételek, de akkor is fontos! és mégis sokan, inkább azt mondják, h csináljanak azok a gyerekek inkább okj képzést akik mondjuk nem olyan jo tanulok, minthogy elmenjenek egyetemre és belehúzzanak és elvégezzék... nem egy ismerösöm van akinek nem ment a szkközépsikola és most mégis diplomázik ebben az évben! Sztem nagyon rossz,h ezt mondják a tanárok meg egy csomo más ember, h okj az milyen joo meg ilyenek... ha már valaki nem olyan jo, és nemlett annyira jo az érettségije, mégis jobbanmegéri sztem fizetős suliba menni, mint diploma nélkül nekivágni a dolgoknak, Ti mit gondoltok?
2011. jan. 26. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem egy OKJ-s képzés az önmagában nem sokra jó, egy diploma mellé ha tudsz vmi kis pluszt(amit az OKJ-n elsajátítasz), na akkor tényleg különbözni fogsz az átlagtól, aki ugyanazzal a diplomával rendelkezik mint te.
2011. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek Veled,de nem értek egyet Veled.Sokak csak szeretnének egyetemre menni,de sajna nem tehetik.Anyagi okokból.Na hát nekik találták ki ezt az Okj képzéseket.Hamar,gyorsan megvan és ki lehet fogni egy ilyen végzettséggel egy diplomának megfelelő állást is
2011. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sok dologtól függ:

Vannak olyan OKJ-k amik gagyik, de vanank egészen jók, amik egy szűk témakörben ugyanazt tanítják (sőt mélyebben) mint a főiskolán, egyetemen.


A különbség főleg az időben van: az OKJ jellemzően 2-3 év, és eközben azért nem kell napi 8-10-12 órát rááldozni, a hiányzásokat is lazábban veszik. Tehát 2 év után lesz papírod.


Főiskola, egyetem minimum 3 év, de inkább 4, egyetem minimum 5-6-7. Az egyetemi, főiskolai bukáshoz nem kell hülyének lenni elég ha nincs szerencséd. Viszont a főiskolához sok idő és energia, kitartás kell, rendszeres tanulás (legalábbis műszaki vonalon). Ha eközben abbahagyod (mondjuk 2 év után) semmid sem lesz. Aki nem elég motivált "majd csak meglesz", "elmegyek aztán lesz valahogy" szemlélettel akarja csinálni a fősulit, annak nem fog menni. A főiskolán szeretik szivatni a társaságot, OKJ-n azért ez annyira nem jellemző. OKJ mellett nyugodtan dolgozhatsz akár napi 4 órában is, fősuli mellett ez nehezebb.


Ha nem akarsz nagyon mélyen belefolyni, hanem tudod hogy egy szűk témakör érdekel csak, akkor jobb is lehet egy OKJ, mert hamarabb, munkaképes tudásra tehetsz szert.Persze mindez attól függ milyen OKJ-ről beszélünk, mert a "piramisépítő OKJ"-val nem sokra mész.

2011. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy jó OKJ sokszor többet ér, mint egy diploma.
2011. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj de nagyra tartod magad a diplomáddal...


Csak szólok, hogy ezért tart itt Magyarország, ahol. Most már egy normális szakmásra érettségi nélkül fel se néznek. Pedig a szakma, okj azoknak lett kitalálva, akiknek NEM LESZ diplomájuk, érettségijük..

2011. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy ez a "belehúzok és elvégzem az egyetemet/főiskolát" azokra nem jellemző, akik nem tanultak gimiben sem, s akiknek így nem lesz jó az érettségijük sem. Vannak sokan olyanok, akik szeretnének még a szülők pénzén bulizni pár évet, tanulás címszó alatt (HATALMAS TISZTELET A KIVÉTELNEK), na akkor a diploma egy nagy büdös semmit sem ér. Szerintem. Nem minden egy diploma, azzal is lehet munkanélküli lenni, míg egy jó szakembert (nem diplomás végzettségűt) sok helyen keresnek, akár külföldön is nem semmi pénzért. Ha nincs az emberben akarat és tudás akkor miért menjen? Hogy elmondhassa, hogy ő diplomás? Akkor inkább végezzen el egy okj-t tisztességesen és menjen el dolgozni. Sokkal többre becsülöm az ilyen embert. Mondom ezt úgy, hogy most fogok érettségizni és egyetemre szeretnék menni. A tudásért. És egy reményeim szerinti későbbi jó munkahelyért.
2011. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:06

vagyok.


utolsónak absz. igaza van. Annyit még azért hozzátennék, hogy az OKJ-ról azért van sokaknak rossz véleménye, mert az iskolák a fejpénz miatt direkt kitaláltak olyan "büfé" képzéseket, amelyek jól hangoznak, de valójában semmire sem lehet velük menni, viszont az éveket jól el lehet tölteni bulizással. Ezeknek a gagyibb iskoláknak, képzéseknek a híre is nagy, és ezzel is lejáratják a színvonalas, valóban igazi tudást kínáló OKJ-s képzéseket.


Egyébként sokan pont azért mennek fősulira bulizni, mert ha lesz valami hangzatos diplomájuk, az talán jobban hangzik mint valami egyszerűbb OKJ-s, mittumén mondjuk: "logisztikai asszisztens".


Az már más kérdés hogy vannak olyan fősulik, amiket meghallok és elkap a röhögőgörcs (Heller Farkas és társai...). Az igaz hogy nem jártam oda, de amit hallottam az bőven elég.


Aztán az értelmetlenül, tömegével képzett diplomás munkanélküliekről már nem is beszélek (jogászok, ügyvédek, bölcsészek, kommunikációs "szakemberek", média gagyik és még sorolhatnánk. Közben meg alig találni minősített hegesztőt.... :)

2011. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van ahova elég

a középfokú végzettség

2018. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!