Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy a bölcsész...

Mi az oka, hogy a bölcsész nem keresett, míg a műszaki, illetve gazdasági diplomával rendelkezők igen? Szerintetek mennyit ér a diploma? (tovább lent)

Figyelt kérdés

"Bizonyos végzettségek - így a bölcsész és pedagógus diploma - alapvető hátránnyal indulnak a munkaerőpiacon, mivel egyáltalán nincs rájuk kereslet - mutat rá a hajdani Felsőoktatási Kutatóintézet által végzett, Szerepi Anna által közzétett kutatás multinacionális cégek munkaerőigényét vizsgálva."


[link]


"Pénzügyi válság ide vagy oda, a műszaki és gazdasági diplomások továbbra is kelendőek az álláspiacon....


A legnagyobb hazai felsőoktatási állásbörzén főként a műszaki, pénzügyi, informatikai, logisztikai és természettudományi területeken tanuló utolsó éves hallgatókat és frissdiplomásokat keresik a cégek. Az előzetesen meghirdetett állásajánlatok alapján a legkeresettebbek a villamosmérnökök, nekik szól az üres pozíciók 20 százaléka. Őket a gépészmérnökök (18%), az informatikusok (13%) és a műszaki menedzserek (10%) követik. "A cégek többsége továbbra is hiányt érzékel a jó műszaki, mérnöki végzettségű szakemberekből, tehát az ilyen felsőfokú képesítéssel rendelkező diákok joggal bízhatnak a diploma utáni gyors elhelyezkedésben" - összegezi tapasztalatait Kreutzer Richárd, a BME Karrier Irodájának vezetője."


[link]


Leendő informatikus.


2011. jún. 23. 18:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Mert egy műszaki/pénzügyi (vagy bármelyik TTK-s, OTK-s) szakot sokkal nehezebb elvégezni, így sokkal kevesebb ember megy oda, gyakran lasszóval kell fogni a hallgatókat. A bölcsészdiplomával a tanári álláson kívül nem sok mindent lehet kezdeni, esetleg a nyelvszakokkal, viszont a másikakból sokkal több ember kéne, hiszen kevesebben vannak. Ezért szokták mondani a bölcsészkarokra, hogy igazán átnevezhetnék a szakokat gyorséttermes krumplisütő szaknak.
2011. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

azért, mert pl. haverom ELTE andragógia BA-n úgy kapott 5-öst (!!!) a vizsgán, hogy NEM MENT EL, na ez mi?

én meg többet tanultam az előző félévben csak statisztikából, mint az összes többi tárgyból összesen és a többi sem volt andragógia szintű esti mese


ha az ember nem akar közép után egyből dolgozni, akkor elmegy bármelyik btkra

2011. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kereslet-kínálat elve határozza meg a kereset nagyságát. Ahol ebben az állam belenyúl, mint nálunk, ott a munkabér csak szociális jövedelemmé válik. Az viszont, hogy egy bölcsész miért nem olyan szinten áll, mint pl egy karbantartó mérnök, az valószínű azért van, mert neki nagyobb az értéke a munkaerő piacon.
2011. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"szakot sokkal nehezebb elvégezni, így sokkal kevesebb ember megy oda, gyakran lasszóval kell fogni a hallgatókat."

Inkább úgy jellemezném, hogy van matek.

Én pl szeretem a matekot.

2011. jún. 23. 18:29
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a matekot, mégis orvosis vagyok, és első félévben volt, de kibírható szinten. Itt nem csak a matekról van szó, hanem pl. fizikáról.
2011. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert bölcsészből eleve kevesebbre van szükség, viszont túlképzés van belőlük, míg mérnökből sok kéne, de akit nem érdekel a matek, meg a fizika, az nem megy a BME-re.
2011. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Tom Benko ***** válasza:
50%
Talán mert ezek elvégzéséhez ész is kell. Egyébként az nem teljesen igaz, hogy pedagógusra nincs kereslet, mert például fizikatanár alig van az országban.
2011. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
1989-ben végeztem BME-n. 1990-1995 között csak a jogi és temészetesen a gazdasági diplomások voltak keresettek.
2011. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Más oldalról megvilágosítva talán el kellene végezni egy közgazdász iskolát is, hogy megértsék az kell, akire éppen szükség van. Hogy ki tanult többet vagy ki nem az az életben mellékes, meg igaziból nagyon cikis ezen szinten fejtegetni.
2011. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Előző: igazi pedagógus fejtegetésre vall, hogy én többet tanultam és matekos vagyok tehát fontosabb vagyok. Bocsánat
2011. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!