Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz a pedagógusokkal, ha...

Mi lesz a pedagógusokkal, ha az egyház átveszi az intézmény működtetését? Tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még pedagógusokra szükség van/lesz! Egyszerűen csak nem állami intézményekben fognak tanítani, hanem egyháziban. Én pl katolikus gimibe jártam, ahol egyik tanár saját elmondása szerint ugyan csak nagyon leheletnyivel, de jobban keres most, mint az előző (állami) iskolában, ahol tanított.
2011. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Átveszik a tanárokat akkor is, ha nem vallásosak? Kötelezővé tehetik a vallásgyakorlást?
2011. jan. 30. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták megkövetelni, hogy vallásosak legyenek a tanárok, csak például az osztály- és az iskolamiséken kell részt venniük. Oda meg elmehet bárki.
2011. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, illetve néhány öltözködési normát be kell tartani, ami szerintem egy állami iskolában is elvárható (nincs mellkidobós póló, és miniszoknya), kb ennyi. Nem elvárás hogy vallásos legyen valaki, annyi hogy a vallásos programokon is meg kell jelenni, tehát ha van tanévnyitó mise, arra értelemszerűen el kell mennie, ha van egy egyórás "lelki gyakorlat" azon is ott kell lenni, stb, de nem hiszem hogy kibírhatatlan dolgok lennének ezek!
2011. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy település egyetlen iskolája/óvodája lehet egyházi?

2011. jan. 31. 07:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet! Miért is ne? Sok egyházi iskolában nem is teszik kötelezővé pl a hittant. Ahol én volt gimis ott egy darabig lehetett választani hogy hittant tanul az ember vagy etikát. Tanévnyitó, és záró miséken kívül nem is nagyon láttunk papot, stb... aztán jött egy új igazgatónk és ő vezette be a havi egy misét, kötelező hitoktatást. Nekem ezzel nem volt bajom, ki lehet bírni, illetve állítom erkölcsileg sokkal több dologra rávilágítottak, megtanítottak, amire egy állami iskolában nem biztos hogy sikerült volna!
2011. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az egyházi iskolákkal az a probléma, hogy dupla normatívát kapnak, ami ugye nem lenne gond, mert ez azt jelentené elviekben, hogy több pénz jut a gyerekekre. DE! Ez a normatívát szintén az állam adja, tehát most ott tartunk kb., hogy még többet kell kiadnia az államnak, mint az egyházi közbelépés előtt. Ezt valamikor a pedagógusok is meg fogják szenvedni hasonlóképpen, mint a gyerekek...
2012. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!