Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! Tizenegyedikes gimnazista...

Üdv! Tizenegyedikes gimnazista vagyok, az SZTE GYTK-ra szeretnék majd jelentkezni. Körülbelül milyen eredmények szükségesek hozzá, hogy felvegyenek államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok de lehet,hogy ez nem lesz elég. Nagyon el vagyok keseredve mert gyógyszerész szeretnék lenni. Idén kell fakultációt választanom. A kémiára és a biológiára gondoltam. Melyikből könnyebb az emelt érettségi?

Még valami... sok helyen láttam ezt a kredit dolgot. Egyetemen hogy lehet kreditet szerezni?


2011. febr. 3. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bioszból szerintem könnyebb az emelt, de ha gyógyszerészetire mész, akkor kémiából menj, különben meg fogsz halni.
2011. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészetire én is a kémia emeltet javaslom.

Nézd át a pontszámítást felvi.hu-n, meg nézd meg a ponthatárokat. Abból már tudsz számolgatni, hogy kb milyen eredmények kellenek.

A krediteket meg egyelőre felejtsd el, nem kell vele foglalkoznod.

2011. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még 2 évem van a gimiben. Egyébként nagyon nehéz a gyógyszerészeti?

Hát igen túl előrelátó vagyok :D más ilyenkor nagyban partyzik én meg a felvi.hu-t bújom :/

2011. febr. 3. 13:35
 4/6 anonim válasza:
Ez a téma engem is érdekel! Jó lenne több mindent megtudni a gyógyszerészetről. Nagyon nehéz a gyógyszerészeti? Melyik évben "hullanak" ki legtöbben?
2011. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó választás a gyógyszerészeti, mindenképp javaslom annak akit érdekel a biosz/kémia. Nekem az első két év volt nehéz, elég rossz matekos alapokkal jöttem gimiből. A lényeg hogy sikerült feljönnöm arra a szintre amit megköveteltek. Rengeteg gyakorlat van (labor), jegyzőkönyvet kell vezetni, nálunk minden gyakorlat zh-írással kezdődik. Minden évben van valami szívatós tárgy, de túlélhető. Másodév után nyári gyakorlatra kell menned 4 hétre, ez is klassz tud lenni mert mehetsz gyárba, kórházba meg persze "sima" közforgalmú patikába. Ötödévben a második félév gyakorlatból áll végig választott helyen, ezután államvizsga (teszt, szóbeli, gyakorlat) és a várva várt doktori cím :)
2011. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, engem most vettek fel, nem írtam túl jó érettségiket, 2emelttel simán felvettek :) jah es sztem az emelt biosz sokkal nehezebb, mint barmi mas :/
2012. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!