Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar iskolákban milyen...

Korzika : kérdése:

A magyar iskolákban milyen gyakran ver: diák-tanárt, tanár- diákot, diák-diákot, tanár-tanárt?

Figyelt kérdés

a ti sulitokban hogy volt?

mit tudtok más iskolákról ez ügyben?


2011. febr. 4. 11:29
 1/8 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy most hogy van, én 98-ban végeztem általánosban, ott a mi osztályunkban egyszer fordult elő olyan hatodikban, hogy az egyik tanár a falba ütötte az egyik lány fejét, de végül nem semmi az ügyből. Egyszer volt olyan, hogy az egyik tanár fejbe akart vágni egy szemtelen gyereket, de a gyerek elhajolt, aztán azt kiabálta a tanárnak, hogy "üssön meg, üssön meg!". A gyerek kapott valamilyen intőfélét. Diák-diák verekedés akadt néhány, de nem túl komolyak. Tanár-tanár nem volt. Középiskolában semmi ilyen nem fordult elő.
2011. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 2002-ben végeztem az általános iskolában. Ott mondhatni rendszeres volt a diák-diák verekedés, bár szerintem ez mindenhol így megy, a fiúk szeretik egymást gyepálni. :) Diák tanárt maximum szóban bántott, de kapott is érte mindenféle büntetéseket rendesen. Tanár diákot emlékeim szerint csak egy esetben, amikor egy hülyegyerek betörte a nagykapu üvegét, egy pedagógus felpofozta, s szó szerint a fülénél fogva ráncigálta végig a folyosókon az igazgatói irodáig.

Középiskolában nem volt példa ilyesmire.

Ellenben édesanyám egy ún. integrált általános iskolában tanít (ez annyit tesz, hogy egy osztályban vegyesen vannak normális és "papíros", tehát tanulásban erősen akadályozott gyerekek). Ott a kölykök egymást úgy verik, hogy első vérig, ledönti a földre és még belerúg kettőt, csontot törnek és eskü szerintem meg is ölné szerencsétlent, ha valamely tanár le nem rángatná róla... Ott a diákok bizony inzultálják, lökdösik a tanárokat, akik néha már nem találnak jobb fegyelmező módszert egy jól irányzott pofonnál. Ebben az esetben egyet is értek ezzel, hiszen egy bedühödött hiperaktív gyereket (azon túl, hogy beadod neki a gyógyszerét) hogyan állítanál le? :/ Szóval anyum iskolájában mindenből lehet válogatni. :)

2011. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez az integrált oktatás azon kívül, hogy hátráltatja az ép tanulók haladását, tanulását, nyugalmát . mire jó? van valami haszna is?
2011. febr. 4. 15:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Az integrált oktatás arra lett kitalálva, hogy ezek az akadályozott gyerekek ne érezzék magukat kirekesztve a normálisak társaságából, ne érezzék magukat "másnak"... Illetve itt rengeteg a csoportfoglalkozás, ahol három ép tanulóra jut mondjuk egy papíros, és a gyerekek tudnak segíteni egymásnak a tanulásban, az anyag megértésében stb. Szóval a lényeg, hogy a papírosoknak lehetőségük van fejlődni, mind IQ-ban, mind szociálisan.

Hogy ez hátráltatja-e a normális diákokat, azt nem tudom, elvégre az a gyerek, aki amúgy okos és jól tud teljesíteni a suliban, az hülyék között is okos marad. :) (de ez már más téma)

2011. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Hogy ez hátráltatja-e a normális diákokat, azt nem tudom, elvégre az a gyerek, aki amúgy okos és jól tud teljesíteni a suliban, az hülyék között is okos marad. :) (de ez már más téma)"


nem az, hogy elbutul, hanem. pl. ha a gyerekek egy része verekszik, állandóan bekiabál az órába, vagy terrorizálja a többit, akkor nem lehet tanítani.


pl. én se tudnék rendesen dolgozni, ha azt kéne lesnem, hogy épp meg fog e verni valaki, vagy eldugja e a cuccom, vagy állandóan ordítoznának a fülembe, vagy bármi ilyesmi.


pl. egyszer volt valami tehetséggondozásról szó, ahol az volt az egyik lényeg, hogy a tanítás idejét nem veszi el az állandó fegyelmezés.

2011. febr. 4. 18:28
 6/8 A kérdező kommentje:
az meg a másik, hogy felnőttkorban a bűnöző embereket elzárják börtönbe a többiek védelme érdekében, de ha gyerek még, akkor az ő érdekében beeresztik közösségekbe, ahol szabadon terrorizálhatja a többieket.
2011. febr. 4. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én általános iskolámban az egyik tanár cukkolt egy diákot, mert nem viselkedett órán. Így egyetlenegyszer lelökte a cuccait a padról.Aztán a gyerek megsértődött és ezért feljelentést tett illetve akkoriban a Jakupcsek Gabriella show-jában is szerepelt...rég volt már...de sose felejtem el a másnapot mki sztárként közölte a diákot és mindenki azt kérdezgette te láttad tegnap a TV2-őt?szánalmas szerintem....egyébként már az öregemberek verése lett a divat (lásd Dopeman família) én személy szerint utálom Dopeman-t beképzelt egy ember lett, de ilyet akkor se kívánnék neki soha!
2011. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a körmérkőzés győztese meggyógyult utána aktuális a következő meccs.
2011. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!