Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az osztatlan...

Mit jelent az osztatlan tanárképzés, ha jövőre magyar szakos leszek és tanár szeretnék lenni a bologna képzés szerint, minorral?

Figyelt kérdés
Arra vagyok tehát kíváncsi, hogy az osztatlan tanárképzés bevezetése hogy fog történni? Bevezetik és az újonnan felvételizőkre "lesz érvényes" a dolog, akik tanárnak mennek és aki jövőre bologna képzésbe megy az ugyanúgy lehet tanár, mint eddig, tehát minorral és 10 kr pedagógia blokkal? Remélem érthető a kérdésem.
2010. dec. 7. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz.

Az új dolgokat természetesen csak felmenő rendszerben lehet bevezetni. És nyilván lennie kell egy átmeneti időszaknak, amikor párhuzamosan fut a kettő, hiszen lehetőséget kell biztosítani azoknak is, akik a kétszintűben kezdték meg a tanulmányaikat. De hogy ez pontosan hogyan lesz szabályozva, még szerintem senki sem tudja.

Meg az is kérdés, hogy mikortól akarják bevezetni az osztatlant. Egyébként véleményem szerint ez az egyik legjobb dolog, amit tehetnek a tanárképzéssel. A kétszintű rendszer erre teljesen alkalmatlan.

2010. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Én is így gondoltam, felmenő rendszerben. A hungarológia tanáromnál épp tegnap jött szóba ez a téma. Ő is közel hasonlóan fogalmazott (hiszen a hungarológia is egy tanári pályára felkészítő szak) és én is egyetértek az osztatlan képzéssel. Bár van aki szidja, szerintem ez átfogóbb képzést jelent és talán képzettebb tanárok kerülnek ki az egyetemről, olyanok, akik mindkét szakukban ugyanúgy jártasak. :-)
2010. dec. 8. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!