Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biosz vagy kémia EMELT érettsé...

Biosz vagy kémia EMELT érettségi jobb gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés
Melyik mennyire nehéz? Még 2évem van a gimiből és most fogom felvenni ezeket a tantárgyakat faktnak...
2011. febr. 4. 19:04
1 2
 1/14 dzsordzsina ***** válasza:
100%
Szia.A biosz könnyebb , de ha gyógyszerészetire mész akkor a kémia ajánlatosabb. Húzós lesz a kémia, szóval inkább arra gyúrj rá szerintem. Sok sikert!
2011. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi:) tapasztalat? és iskolai tanulás mellett még hogy készülhetek rá?
2011. febr. 4. 21:33
 3/14 anonim válasza:

pontosan ugynanebben a cipőben járok én is, ugyanúgy faktolok majd ezekből, én biosz emeltet fogok csinálni, az mert a biosz az alap, ami kell. jövőre pedig középszintű kémiát szeretnék. egyébként tényleg könnyebb letenni a bioszt!

melyik egyetemre készülsz? én az ELTE-n és a Semmelweis-en gondolkodom

2011. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

ja! és pluszban ahogy készülhetsz:

az Apáczai gimiben tartanak egyetemi felkészítőt, Villányi Attila (az ország legjobb kémiatanára)vezeti. nagyon hasznos, ha kémiából emeltet akarsz tenni!

2011. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is gyógyszerészetire készülök, de én nem fogom bevállalni a kémia emeltet, mert szerintem felesleges. Legalábbis elvileg a biosz emelt sokkal "könnyebb", a kémia emelt nagyon ritka az emberek körében. Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy minek is indulnék amiatt nagyobb hátrányból, hogy én emelt kémiát csinálok csak azért, mert az egyetemen majd sok kémia kell. Ez persze nem azt jelenti, hogy a kémiát nem tanulom rendesen, nyilván azt is normálisan próbálom megtanulni és középszintűt fogok is csinálni belőle.

Tehát én biosz emeltet javaslom neked. Bár ez tőled is függ, hogy melyik megy neked könnyebben.

2011. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
KÉMIA!!! Egy dolog, hogy talán a biosz emelttel könnyebben bejutsz, de a kémia emelt segít bennmaradni.
2011. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kémiával jóval többre mész.

És az sem feltétlen igaz, hogy a kémia nehezebb. Állítólag a közép kémia és emelt kémia között sokkal kisebb a különbség, mint a biosz közép és biosz emelt között.

Az elméleti anyag alig több, csak a számolások húzósabbak, de azokat be lehet gyakorolni.

2011. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

21:53 ! Azon gondolkodom, hogy majd elsőre beadom a Semmelweis-re, aztán pedig SZTE...

Hajaj akkor szerintetek kémia legyen? Hallottam már Villányi Attiláról hogy nagyon jó, csak egy gond van: vidéki vagyok és nem nagyon jutok fel Pestre. Azt viszont tudom, hogy egy csajszi alig tanult kémiát és elolvasva Villányi könyvét leérettségizett simán.

Nézegettem most az EMELT kémiát és hát elrettentő :/ úgy érzem jelenleg nem tudnék egy jó választ sem adni. Szerintetek fakton elegendően megtanítják? Csak bekerülni kéne ha egyszer bejutok foggal körömmel küzdök majd a bentmaradásért.

Gyógyszerészek vannak itt? Mik a tapasztalatok? Unalmas a munka vagy érdemes érte gürizni?

2011. febr. 5. 16:05
 9/14 A kérdező kommentje:
Melyik Villányi könyvet ajánljátok? Mert nagyon sok van :)
2011. febr. 5. 16:09
 10/14 anonim válasza:

felkészítő a kétszintű kémiai érettségire. van belőle tankönyv meg feladatgyűjtemény. nagyon jó, én a rendes kémiatankönyvet nem is használom.

amúgy én is a semmelweisen gondolkodom elsőnek.

a középszintű érettségit ma csak úgy próbaként megírtam, és 70%lett... tehát felkészülés után határ csak a csillagos ég! :)

2011. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!