Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar-földrajz vagy földrajz-...

Magyar-földrajz vagy földrajz-magyar? Melyik tárgy legyen az alapszak és melyik a minor?

Figyelt kérdés
Történelem tanári diplomám mellé szeretnék még tanár szakot/szakokat, de nem tudom hogyan lenne jobb választani? Melyik szak legyen az alapszak és melyik a minor? Ha valaki ezen szakok valamelyikére jár írna pár sort, hogy milyen? Egyéb vélemények is érdekelnének!
2011. febr. 5. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én magyar szakos vagyok (igaz, angol minorral), a szobatársam pedig matek szakos földrajz minorral.


És ő sokat panaszkodik arra, hogy ugye a minor az néhány tárgy, a főszakosok sokkal többet tanulnak. És a minorokon általában kispórolják a gyakorlatokat, csak előadások vannak, a vizsgákon viszont ugyanúgy számon kérik rajtuk, mint a főszakosokon, nincs kivételezés.


Szobatársam mesélte, hogy pl. van ásványfelismerés a vizsgán, ezt a főszakosok a gyakorlatok révén jobban tudják teljesíteni, de a minoros, aki sose látott gyakorlatot, és csak könyvekre támaszkodhat, hát hátrányban van...


Ezzel szemben a magyarról annyit tudok elmondani, hogy egyáltalán nem ekkora hátrány ha valaki nem jár gyakorlatra, mert ott is sokszor csak elméletet veszünk meg olvasunk.


Így én azt javaslom, hogy a földrajz legyen az alapszak, a magyar meg a minor, mert előbbihez fontos, hogy gyakorlatod is legyen, míg az utóbbi túlélhetőbb csupán előadások által.

2011. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
földrajzra beférni is könnyebb, mert kevesebb a jelentkező és ahogy az előző is írta, jobb ott lenni több órán, mint magyaron. szóval szerintem földrajzot célszerűbb ebben az esetben választani.
2011. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az első válaszolótól kérdezném, hogy a magyar mennyire nehéz? Hol tanulsz?
2011. febr. 5. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n tanulok. Elég nehéz, főleg az első év, száraz nagyon a tananyag, rengeteget kell olvasni, írni, könyvtárazni...de ettől függetlenül szerethető, vannak érdekes tárgyak, és nagy nevek tanítanak a szakmából.
2011. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!