Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a némettanár...

Mi a különbség a némettanár és a német (és utána tanár) szak között?

Figyelt kérdés

a némettanár pontok minden sulinál nagyon alacsonyak 50-60 államilag támogatottan (egyáltalán alapból ez hogy lehetséges?),de nem is értem igazából mi ez,azt sem tudtam hogy van ilyen szak. eddig úgy tudtam hogy német szak és utána tanárnak lehet szakosodni,ott 400 pont..

mi a különbség?


2011. febr. 8. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem te a mesterképzéseket nézed.
2011. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy olyan német szak, amelyen Te aztán tanárnak szakosodsz, nen létezik. A tanárképzés mindig mesterképzésen történik, oda a felvételire pedig 100 pont a maximum, ezért értelemszerűen jóval alacsonyabb az alapkézés ponthatárainál. Alapképzésben Te csak bölcsész leszel még.
2011. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ja értem szóval a némettanár az már mesterszak,csak nekem egybe írta az oldalon..

amúgy 3 év német alapszak,diploma után taníthatok ált.sulikban ha egy pedagógia 5 kredites modult megcsinálok. a mesterképzés után mehetnék csak középiskolai tanárnak. ebbe biztos vagyok,tanácsadó mondta :)

2011. febr. 8. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
a tanácsadó nem jól mondta. nem taníthatsz hivatalosan. BA-diplomával kb. azt tudod csinálni, amit anélkül is.
2011. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
elvileg ez egy 2010es módosítás,de az első félévtől tanulni kell a modult,és csak így érvényes diploma után.
2011. febr. 8. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen modulról sosem hallottam, pedig bölcsészkarra járok most is. 10 kredites pedagógiai modul létezik, de az csak arra elég, hogy később tanárnak tanulhass. (illetve felvehess pedagógia tanári második szakot) De irreálisi s volna, hogy most, amikor most az öt és fél éves képzéssel is elégedetlenek, kitalálnák, hogy már BA diplomával is taníthass.
2011. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem lenne irreális mivel régebben főiskolán képezték az általános sulis tanárokat,és ott is csak 3 éves volt a képzés..

amúgy most kicsit elbizonytalanodtam hogy tényleg így van-e az új rendszer tavaly óta,és igaz,pár oldalon megtaláltam :)

2011. febr. 9. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

"nem lenne irreális mivel régebben főiskolán képezték az általános sulis tanárokat,és ott is csak 3 éves volt a képzés.."


- Ahogy régebben is öt és fél éves volt az egyetemi tanárképzés, mégis most problémáznak vele.


"amúgy most kicsit elbizonytalanodtam hogy tényleg így van-e az új rendszer tavaly óta,és igaz,pár oldalon megtaláltam :)"


- És ugye még véletlenül sem akarod belinkelni, hogy tanulhassanak azok, akik máshogy tudják?

2011. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én bízok abban amit a tanácsadó mond,végülis az ő szakmája,nem mond hülyeségeket. amúgy megtaláltam az oldalt,visszakeresem és belinkelem.
2011. febr. 9. 20:15
 10/11 A kérdező kommentje:
a linket nem találtam,sok volt elsőre is mire rábukkantam egy cikkben,de meg van a papír amit a tanácsadó adott,abban egy mondatban benne van,ha nagyon érdekel be tudom scannelni és elküldeni,beírnom nincs értelme,mert így úgy sem hinnéd el,hogy nem én találtam ki
2011. febr. 9. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!