Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora különbség van a...

Mekkora különbség van a középfokú és a felsőfokú német ECL nyelvvizsga közt?

Figyelt kérdés
Felsőfokra készülök, csak írásbelim lesz az ECLn-él, szóvelim nem. Megvettem a C1-es gyakorló könyvet hozzá, kitöltöttem az első tesztet, és nekem semmivel sem tűnik nehezebbnek, mint a középfok! Persze, a levélnél 200 szó helyett 300 (egyébként ezt mennyire ellenőrzik?), de a Leseverstehen szerintem semmivel sem nehezebb a könyv alapján! Vagy ez a beugratás, hogy vizsgán majd ennél nehezebbet adnak? Középfokú Telc-nél így jártam.
2011. aug. 3. 14:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést az elgépelési hibákért.
2011. aug. 3. 14:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, annó a Telc-el én is igy jártam.Bocsi az Off-ért, de ez a kérdés engem is érdekel, mert felsőre készülök. Sztem azért valamennyivel nehezebb, föleg a hallásértés...
2011. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a Telc az biztosan ilyen. Na de az ECL?! Tapasztalatok is érdekelnének...
2011. szept. 3. 10:48
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez az-

Sokkal többet kell írni

2013. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

H anem volna

különbség, nemlenne külön kfok

meg ffok

2013. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még jó,hogyvan

különbség

2013. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon ellenőrzik

a szavak mennyiségét

2013. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy már valószínűleg nem aktuális, de hátha valaki idetéved később. Én angolból tettem ECL vizsgát mindkét szinten és nagyon nagy a különbség. Főleg a hallásértés és a szövegértés tekintetében. Szóbelin egy nagyon erős középfokkal még talán át lehet csúszni, az írási feladatban meg sokat kell rizsázni. :D De a legjelentősebb különbség az bizony a hallgatásértés, a legkülönbözőbb akcentusú beszélőket kaphatod akár egy feladaton belül (ha pl. párbeszédes).
2015. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó válaszoló! Nekem segítettél. :)
2017. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!