Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem sikerül? (Kérdésed...

Miért nem sikerül? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, jövőre érettségi. A tanárok hajtanak minket, mint a güzü, én pedig próbálom a legjobbat kihozni magamból. Ha dolgozat van, folyton tanulok - ha nincs, akkor általában elfoglalom magam valami hasznossal - és sose sikerülnek. Pedig szeretném megvalósítani az álmomat, mégis néha az az érzésem hogy a "kevesebb néha több". Most is írtunk ugye a gyakorlati tárgyam elméleti részéből, és lehet kihagytam két kérdést, de a maradékról írtam féloldalt. Hármast adott rá. :S Most mondhatjátok, hogy "de hát a többit nem írtad le, akkor ne is várj többet!" Egy másik lány is hagyott ki dolgokat, ő mégis 4-t kapott rá. Aztán ott van az irodalom dolgozat, kedvenc tárgyam + dolgokat is írtam hozzá, instálom alássan, az életrajzokról fogalmam se volt. Egyszerűen nem tudtam, hogy azok is kelleni fognak. 4-es lett. Szomorú lettem, magyarral akarok továbbmenni és kell az 5-ös átlag. Nem is az lenne a legnagyobb problémám, hogy hármas, meg négyes lett a dogám, hanem hogy az a csaj, akinek 4-es lett a dogája, elkezdett hencegni. Ő nem tanul semmit, egyszer átolvassa, megjegyzi, aztán neki 5-ös lett max. %-al az irodalom, meg négyes az elmélet, és röhög rajtunk. Annyira elveszi a kedvem, pedig mindig tanulok. Segítsetek, javítani akarok.

17/L.


2011. febr. 15. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is: olyan nincs, hogy valaki egyszer elolvassa az anyagot és perfekt tudja. Aki ilyet állít, az hazudik. Biztos, hogy készült rá, vagy csak simán puskázik.

Ezzel csak azt akarom mondani, hagyd, hogy elvegye a kedved, hadd örüljön a saját fejének, ne is foglalkozz vele! :)

A másik pedig, hogy nyugodtan továbbmehetsz magyarral, nem feltétlen számít az év végi átlag, például ha duplázol. Megírod jól a magyar érettségid meg mellé egy választott tárgyat(ha kell), ilyenkor csak ezekből számolják a pontot.


Úgyhogy csak hajrá, ne tántorítson el ennyi, egyetemen keményebb napok is lesznek! :-)

18F

2011. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van. Én most fogok idén érettségizni, már a tele van a tököm a tanulással, főleg, h úgy is rossz jegyet kapok rá:/ Én a biosszal vagyok így, hogy kell a jó jegy, mert biosz alapszakra akarok menni és pl. ma kaptuk ki a dogát amit írtunk, ami nem siekrült olyan jól, igaz az én hibámból, mert kidolgoztam az összes anyagot amit vettünk, csak megtanulni nem volt időm, így hát 4-est kaptam rá. A másik osztálytársam sík hülye belőle, de gondolom lesúgták neki és ő 5-öst kapott:/ a végén még neki jobb lesz az évvégije mint nekem, pedig ő nem is tudja az anyagot, nem is figyel, csak zavar órán stb...:/
2011. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Hidd el,ezzel nem vagy egyedül!Velem is előfordul,hogy beszivatnak a tanárok,pedig én is tanulok mint a güzü:)

Először is azt tisztázd magadban,hogy mit is szeretnél magaddal kezdeni.Azt írtad,hogy a magyar érdekel,hát akkor arra hajts ezerrel és le se sajnáld,ha pl.3-ast vagy 4-est írtál abból,ami neked nem kell a jövőben!De magyarból akkor tényleg tanulj meg mindent,és akkor inkább abba öld az energiáidat!Természetesen az előfordulhat,hogy pofára osztályoz a tanár,azzal sajna nem tusz mit tenni.A másik,hencegős csajjal pedig NE FOGLALKOZZ!Ne hidd el neki,hogy egyszer átolvassa és fújja kivülről.Persze...erről egy osztálytársam jut eszembe,aki azt állította,hogy egy betűt se tanult a nyelvvizsgára és úgy ment át,aztán az egyik heverja,aki egyben a szomszédja is,leleplezte,végig éjszakázott állítólag.Úgyhogy erről ennyit,ne higgy neki!Lehetséges persze,hogy olyan okos,hogy képes így megtanulni,de tapasztalatból tudom,hogy aki olyan,ez nem így viselkedik "hogy na persze,te meg nem tudod...".Aaz olyan típusú ember az élet más területén is okos,aki tényleg magas intelligenciájú,úgyhogy tuti kamuzik,ott van a kutya elásva.

Azt pedig ne beszéld be magadnak,hogy nem tudod,mert mindent meg lehet íni ötösre,csak akarni kell,de akkor tényleg tedd oda magad és csináld!

Saját példa:elhatároztam,hogy orvos leszek,úgyhogy reszkess biosz és kémia:)És magasból teszek rá,hogy a tesi 3-as...

Záróul nekem sok erőt ad egyik ismerősöm szavai,aki némettanár:általánosban volt egy tanára németől,akit utált és a tanár se szerette őt.Az ismerősöm már akkor tuudta,hogy mit is akar csinálni és úgy tanult németet,hogy magában azzal fenyegette a tanárát:"Ha becsinálsz is ötöst fogsz nekem adni!"!

Remélem azért segítettem és további sok szerencsét neked:)

Egy hasonló cipőben járó

2011. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat... az érettségizőknek hajrá! Ígérem tanulni fogok - nem miattatok, hanem saját magam miatt -, hiszen (elárulom) az újságírás az a nagy álmom! Ahhoz pedig magyar v töri v matek v angol kell. Meg persze az infó. Mivel infónk már nincs, ezért magyar és a töri. Mindkettőből nagyon pedálozok. Ezzel szemben a többit is hajtom, csak azok kicsit nehezebben mennek. Meg hát, 45 perc alatt pl. 5 kérdés, azon belül mit'én f-ig pontoz. Vannak olyan tanáraim - s szerintem nem csak nekem -, akik egyetemi szinten tanítanak. Óh és a következő magyar dogára már el is kezdtem tanulni. =)

2011. febr. 15. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!