Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek olyan tantárgyak az...

Minek olyan tantárgyak az iskolába, mint a fizika és a kémia?

Figyelt kérdés

nem sok értelmét látom, ugyanis általános műveltség ide vagy oda, soha a büdös életbe nem fogjuk használni, kivéve aki ilyen területen szeretne dolgozni, de az nyilván akkor menjen olyan iskolába. csak lerontja az átlagot teljesen, hiába akarja bárki bármennyire megtanulni, aki nem érti meg, nem tud jó lenni belőle.

és ugyanez van a matekkal is. kell a matek, de nem olyan szinten, ahogy egyes gimnáziumokban oktatják.


2011. febr. 17. 17:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Minek irodalom, tesi, ének, rajz stb? Rajzoljon otthon az ember, meg énekeljen, meg fusson... Pff.. Szerinted, aki orvosnak akar menni például, vagy gépésznek..stb..az végezzen el még egy 4 éves iskolát, aztán az egyetemet,aztán a gyakorlatot és akkor talán 30 évesen eltud majd helyezkedni egy állásban.. Erre nincs idő. Hidd el mások ugyanígy gondolkodnak a töriről vagy a magyarról. (akiknek az nem megy)Rengeteg dolog lesz még az életben, ami nehézséget okoz, előbb-utóbb meg kell tanulnod megbirkózni ezekkel.. Főleg ha szeretnél tovább tanulni. Az egyetemen rengeteg tantárgy lesz, ami nem kötődik szorosan a témához és mégis akár csúszhatsz is miatta..stb
2011. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%

És Te tudtad 14 évesen már, hogy hova mész egyetermre? Elég sokan még hétfőn se tudták.


Ilyen alapon igazából minden tárgy felesleges.

2011. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt már csak tudod 14 évesen, hogy milyen tantárgyak mennek jobban, érdekelnek.. De ha annyira esetlen is vagy, hogy nem tudod, akkor meg még rosszabb lenne, hogy később eldönti, hogy mi szeretne lenni, de nem tudja hozzá az alapot, mert páran nehéznek tartják a matekot vagy a törit ezért azt már többet nem tanítják.. Meg kéne érteni a mai fiataloknak, hogy az iskola rendszer ilyen. Van akinek ez megy van, akinek az. valahogy mégis el tudja végezni szinte minden ember.. Nem lehet minden nehézségtől elmenekülni..
2011. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Marhára idegesítőek már az ilyen kérdések.

Rengeteg ember meg a magyart, vagy épp a törit utálja, és tartja halálosan feleslegesnek (pl én), mégsem panaszkodtam egyfolytában, hogy minek kell tanulni.

Fel lehetne végre fogni, hogy a középiskolának az a feladata, hogy MINDENKINEK adjon vmi alapot. Annak is, aki történész lesz, de annak is, aki orvos. Egyetemen már rohadtul nincs idő megtanulni az alapokat.

Pl. én orvosira járok, ami alapból 6 éves. És itt bizony már úgy veszik, hogy amit gimiben tanultam, azt tudom is.

Szted meg kellene hosszabbítani még 2-4 évvel, hogy az alapokat is megtanítsák?

Attól, hogy szerinted vmi felesleges, másnak még baromi nagy szüksége lehet rá.

Egyébként sem értem, hogy szted ugyan miért fontosabb, hogy mikor élt Petőfi, vagy épp ki volt a múzsája, mint az, hogy ki tudd számolni egy autó sebességét.

2011. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
14 évesen már igenis tudni lehet, hogy mely tantárgyak érdeklik jobban az embert, és akkor ha érdekli a kémia, biológia akkor menjen biokémia tagozatra és ennyi, aki jó nyelvekből az menjen angolra/németre sötöbö de egy nyelvi osztályban ne várjanak el nagy kémiai tudást amikor nem is arra jelentkezik az ember.
2011. febr. 17. 18:05
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Nézd már meg, hogy hány olyan kérdés van itt, hogy "most kellene feladnom a jelentkezési lapot, de nem tudom mi akarok lenni".

Én is azt hittem még 9.-ben, hogy soha a büdös életben nem lesz szükségem a kémiára. Aztán most mégis van.

14 évesen az emberek nagyon kis része tudja, hogy mit akar.

Inkább az a ritka, ha vki tudja.

Egyébként meg te is elmehetsz humán osztályba.

És képzeld el, attól, hogy vki biosz tagozatra megy, ugyanúgy kell tanulnia magyart és törit is.

Még mindig jobban jár a sok humános, akinek csak matekból kell leérettségiznie, mint mondjuk aki orvosira akar menni, és a kémia-biosz mellett még szív a törivel, a magyarral és a nyelvvel is.

Elég korlátolt vagy, ha 14 éves létedre ezt nem vagy képes felfogni.

2011. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem 14 évesen még nem tudja az ember, legalábbis az én ismerőseim közül kevesen tudták, és azok közül is páran teljesen más irányba mentek.

A gimnázium nem arról szól, hogy én elmegyek nyelvtagozatra, és akkor csak azt tanulok, hanem mindent, hogy meglegyen mindenről a megfelelő szintű tudásom. A tagoztatok meg nem számítanak annyira, itt a lényeg az általános műveltségen van. Ha már első évtől specializálódni akarsz, akkor ne menj gimibe. Ez erről szól.

Egyébként a nagy reálutálatot én nem értem. Nekem meg olyan ismerősöm van, aki rossz magyarból, neki ez rontja le a bizonyítványát, viszont imádja a matek-fizikát. De azért ugyanúgy tanulja a magyart is, mert mindegyik kell ahhoz, hogy elvégezd a gimit.

Szóval el kell hogy keserítselek, az iskola, ahova azok-mentek, akik kémia/fizikát (is) szeretnének tanulni, az a gimnázium. Majd az egyetemen lesz más, ha elmész magyar szakra, ott nem fogsz fizikát tanulni.

Ja és még annyi, hogy a nyelvtagozat pont rossz példa, ugyanis a nyelvtudás mindenhol jól jön, az orvosnak, fizikusnak is - annak pedig kell a kémia, biológia.

Bocs ha nyers voltam, de annyira utálom ezeket a kérdéseket, hogy minek kell ezt meg azt a tantárgyat tanulnom? És legtöbbször a reál tárgyakkal, pedig nem hiszem, hogy pl. Voltaire műveinek elemzése annyival fontosabb lenne, mint a dinamika. Legalábbis ha nem leszek bölcsész, nem hiszem hogy sokat használnám ezeket, igaz, ha az leszek, a dinamikát nem fogom. De ilyenkor még nem tudhatod biztosan, mit akarsz, másrészt lehet, hogy pont a padtársad ilyen irányban fog továbbtanulni. Szóval neki mondjuk szüksége lesz a kémia/fizikára.

2011. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

"14 évesen már igenis tudni lehet, hogy mely tantárgyak érdeklik jobban az embert"


- Na, én pl. nem tudtam. Egyébként nagyon leegyszerűsíted az embert, mintha be lehetne kategórizálni aszerint, mi érdekli.


DE mondok egy példát; tegyük fel, hogy valakit érdekel a történelem és valamennyire az ember általában, a kultúrák. Így ráhajt történelemre és irodalomra, esetleg művészettörténetre. Ezek után úgy dönt, elmegy szociológia szakra. Ott is minden fekszik neki. Illetve feküdne addig, amíg nem találkozik azzal a csodával, amit így hívnak: matematikai statisztika. Hősünk bizony négy éve nem matekozott már komolyan, így kb. kétszer annyi idő lesz a diploma megszerzése, mint azoknak, akik foglalkoztak matekkal.


Persze lehet, hog az illető az életben nem fogja használni a matematikai statisztika címen nyert tudást, de az a szociológus, aki ehhez nem ért, olyan, mint a tanár, aki nem tanult szakmódszertant. Nem lehet komoylan venni.

2011. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Ja igen, előző vagyok:

én 14 évesen azt hittem, magyarral vagy törivel, esetleg fizikával fogok foglalkozni, de úgy mindenből jó voltam, a barátnőm pedig biztos volt benne, hogy biosz irányba megy, míg én azt nem annyira szerettem. Most ő nyelvszakra készül, én pedig orvosira. Szóval mind a ketten eléggé rosszul jártunk volna, ha 14 évesen kell döntenünk.

2011. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Az előzőt úgy értettem, hogy 18:30-as. 18:34
2011. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!