Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek művészettörténész...

Szerintetek művészettörténész (szabad bölcsész szak sajnos, nem külön), újságíró vagy cukrász?

Figyelt kérdés
természetesen elvileg az ami legtesthezállóbb lenne, de ha ettől eltekintünk? mindjármat szeretném, és teljesen tanácstalan vagyok már. (művtöri+újságírás egyaránt szabad bölcsészből indul)
2011. febr. 21. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csináld meg a cukrász okjt, aztán felvételizz szabadbölcsész alapszakra. vagy fordítva. vagy párhuzamosan. ingyenes lesz mindenképpen. én így csinálnám :)
2011. febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz munkát akkor cukrász. Bár én is azt csinálnám, mint az első először elvégezném az OKJ-t aztán mennék egyetemre.
2011. febr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
miért előbb az okj? ha egyetemre mennék akkor komolyan tanulnám, de ha a szakmával kezdeném, lehet, hogy kiveszne a lelkesedésem hozzá:) pedig nagyon érdekelne a fent említett szak összes területe, annak ellenére, hogy nem veszik komolyan, mint diplomát.
2011. febr. 21. 00:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába érdekel, a szabad bölcsészetnek kvára semmi értelme nincs. Elvégezheted ha érdekel, meg ennyire ráérsz, de munkát a cukrászattal inkább kapsz...
2011. febr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban annyira szeretnéd, akkor nem fog gondot okozni előtte az okj. Én is okj után mentem egyetemre, egyáltalán nem estem ki a tanulásból.

Ezek közül lehetőséged van akár mindhármat tanulni, én mindenképpen ezt javasolnám, mert borzasztóan fontos, hogy több lábon állj.

2011. febr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Cukrásznak elvileg több esélye van munkát kapni, bár én nem választanám ezt. Tanultam egy időben cukrásznak, de rá kellett jönnöm, hogy én nem vagyok vendéglátósnak való.
2011. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előbb említették okj és utána egyetem ezt én is pártolni tudom. Az okj-t el lehet végezni az egyetemet nehezen, főleg szabad bölcsészetet. Én is előbb cukrásznak akartam menni de inkább az egyetem mellett döntöttem, mert nem tudom később milyenek lesznek a bejutási lehetőségek... De megbántam előbb jobb lett volna az okj.
2011. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tényleg nagyon szeretem a szabad bölcsészetet, és ebben is lennék jó. művtöri nagyon jól megy, írás is szintén, de valamiért rákaptam a cukrászra... és ha egyetem majd utána cukrászat?
2011. febr. 21. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert ha előbb diplomázol utána OKJ-zel akkor az OKJ már pénzbe fog kerülni. Nem tudom, hogy állsz anyagilag, de egy ilyen nem szokott olcsó lenni.
2011. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23 éves korig ingyenes az első okj, nem? akkor elvileg el tudja utána is végezni, de szerintem egyetem után nem elsz sok kedve még egy okjt is megcsinálni...
2011. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!