Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi fizika szak elvégzése...

Egyetemi fizika szak elvégzése után hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Pl. tanárként, vagy még hol, milyen munkakörben?
2011. okt. 28. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Mehetsz utcát seperni.
2011. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

"Kedves" első válaszoló, te mehetsz utcát seperni a vallásfilozófus-szabadbölcsész-általános jogász diplomáddal. Aki fizika szakra járt annak némileg több esélye van elhelyezkedni.

Kedves kérdező, nem tudom, hol tartasz, oda jársz, vagy csak akarsz menni. Én idén felvételizek és kicsikori álmomat beváltva csak fizika-karokat jelölök meg. Oda járt ismerősöktől tudom, hogy jó pár út van előtted. Igen a fizika tanár az egyik. Lehetsz alkalmazott fizikus szintúgy, a BME-n mérnök-fizikus (ide kis műszaki érzék nem árt, de egy rakás állásajánlat áll előtted). Geofizikus, csillagász (általában kutatóintézetekben helyezkednek el, de csillagászt például a telekommunikációs cégek is alkalmaznak). Ott a meteorológus szakma, hidd el könnyebb és jobb helyeken lehet vele elhelyezkedni, mint a könyvtár-és levéltár-szakkal, meg a szociálpedagógiával. Végezetül fizika szakon lehetsz fizikus is. Ezt csak akkor, ha nagyon szereted és/vagy nagyon penge vagy (matek/fizika-ha például nem érted a deriválást, vagy a hőtant fene megette, de teszem hozzá azért nem kell világzseninek lenni.) Aztán fizikuson belül jöhet az Msc, majd ha nagyon penge vagy a doktori. Persze ha nem jön össze, akkor sem veszett fejsze nyele, mert a kutatóintézetben nem fogja a kísérletből a legapróbb mozzanatot is a professzor úr felírni, hanem oda "alacsonyabb" képzettségű fizikusokat állít. Amúgy meg például Pakson is szükség van fizikusra (persze a rohadt Greenpeace, meg Schiffer Bandi az elempével ott gáncsolja JOGTALANUL és IGAZSÁGTALANUL az atomenergiát ahol csak tudja, de ne politizáljunk), vagy mondok mást azok a "jófej idegenvezető srácok" a különböző "fizikás" helyeken, általában fizikus diplomások (például a srác is, aki a Csodák Palotájában a kísérleteket tartja fizika szakra járt). Ilyen ehylekre még a Bsc is elég. De ismerek olyan embert is, aki fizikus diplomával a kórházakat járja nem rossz pénzért-röntgengépeket ellenőrzi, sugárzás, tömény fizika.

De fizika tanárból hiány van az országban. MÁSODéves fizikus-hallgató haveromat hívták egy alföldi faluból, hogy nem tudna-e lemenni a 7-8 osztályosoknak fizikát tartani, ugyanis nem találtak tanárt.

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most még csak tervezgetem, hogy esetleg oda jelentkezek.
2011. okt. 30. 08:52
 4/9 anonim válasza:
92%
Szia, az elhelyezkedéssel biztos nem lesz gond, korántsem olyan populáris szak, mint a jogász, mérnök, közgazdász stb. Még valami. Ha teheted, a fizikán belül szakosodj olyan területre, ami érdekel, amit szeretsz, és X év múlva is szeretni fogsz. Én 3x évesen gondolkodom azon, hogy sutba vágjam az általános nk-i gazdaság szakos közgáz diplomámat, és tanuljak valami értelmeset, mert specifikusan nem értek semmihez. Szvsz a választásodnál ne az legyen a legfőbb kritérium, hogy hol lehet elhelyezkedni, hanem az is, hogy mit szeretnél tanulni, ami még 20 év múlva is érdekelni fog, és szeretni fogod. Az álláslehetőségekről, amennyire én láthatom: lehetsz tanár (különböző szinteken, akár prof is), kutató (itthon, külföldön), alkalmazott fizikus (elég sok területen, érdemes utánaolvasni). Egy kis OFF, idővel eljuthasz a CERN-be is, a sötét anyag és energia természetét kutatni, ami az Univerzum legvégső kérdéseit feszegeti... 1 biztos, a fizika speciális tudás, és viszonlyag kevés is van fizikusból, ezért van iránta kereslet. Még 1 ötlet, figyeld, milyen állásokat írnak ki fizikus területen, ez elég jó információ lehet!
2012. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint sok fele el lehet helyezkedni vele. Köszönöm a választ.
2012. febr. 24. 16:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és sok sikert neked, ha belefogsz a fizika szakba.
2012. febr. 24. 16:49
 7/9 anonim válasza:
87%

Kedves kerdezo!


Meg fogsz lepodni, mennyi helyen alkalmaznak fizikusokat,ott is, ahol nem szamitanal ra. En vallalati penzugyi tanacsado vagyok, egy "sima" kozgazos MSc diplomaval, de vannak olyan munkakorok, ahova peldaul majdnem kizarolag fizikusokat alkalmaznak: peldaul a legnagyobb kotvenyalapoktol kezdve befektetesi bankarokon at, eleg sok helyen, amely esetleg kesobbiekben segithet, ha megsem a fizika lenne az, amivel foglalkozni szeretnel. Es hogy mi ennek az oka? Az, hogy a fizikus gondolkodasat olyan mertekben "kitagitjak", es ezaltal a hatalmas, komplex rendszer(ek)ben gondolkodast adva nekik "ajandekul", ezaltal, a problemak komplexitasabol adodoan sokszor jobb dontesek meghozatalara lesznek kepesek, mint kozgazdasz tarsaik, akik ezen a merteku es komplexitasu oktatasban nem vesznek/vettek reszt. Keress csak ra a wikin Bill Gross nevere...


Szoval, tanulj csak fizikat, es ha megse tetszene, kesobb konnyeden kulcsa lehet valami masnak is...

2012. júl. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az jó. Köszönöm.
2012. júl. 9. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves négyes válaszoló ,ha fent vagy még kérlek írj rám.

Köszönöm.

2020. jún. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!