Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A munkáltatóknak a SZIE...

A munkáltatóknak a SZIE (Gödöllő) gépészmérnöki szakról mi a véleményük, úgy általánosságban?

Figyelt kérdés

Ez van az 1. helyen megjelölve.

Az ott végzettek milyen szakemberek? Vannak olyan jók, népszerűek a munka világában mint a miskolciak, vagy a bánkisok?

Milyen diplomát ad? A múltja szerint szerintem jó lehet. Elég régóta van doktori képzés is, ami nem sok helyen van az országban, csak a bme-n, miskolcon, győrött (de ott nem olyan régóta van), meg itt. Meg ugye régen volt 5 éves gépész képzésük is. Meg a gépész alap és mester szakot együtt csinálják, együtt dolgozták ki a tantervet a bme-vel meg miskolcal.

De úgy tudom, hogy nem jelentkeznek oda olyan sokan, gondolom hogy pest elszívja a jelentkezők negy részét (bme, bánki).

Érdemes lenne ott tanulni?

A 2. helyen a Bánki van megjelölve, 3. a Kandó.

Erről a kettőről mi a vélemény, tapasztalat a munkáltatók részéről?

Szóval ezek az iskolák mennyire megbecsültek?

Győrt és Miskolcot ne írjátok, azok messze vannak, meg a BME-t se.

Most csak ezekre vagyok kíváncsi.

Komoly válaszokat várnék, esetleg ha valaki írna nekem e-mail címet, vagy ajánlana szakembert, ahol ezeket meglehet kérdezni, annak nagyon örülnék.

Vagy ha van olyan családtag, ismerős aki ezekre tud válaszolni objektíven, légyszíves kérdezd meg, és írd meg nekem.

Nagyon köszönöm mindenkinek!


2011. febr. 21. 14:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Meg még annyi, hogy gépész- vagy villamosmérnök legyen?

Gépészmérnök jobban érdekel, de a villany is jó, az is érdekel, csak a gépész jobban, meg azért gépészeti témákban már jobban "otthon" vagyok.

2011. febr. 21. 14:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én SZIE-re járok Gödöllőn, bár nem gépészmérnök leszek..

Nem is GK-ra járok.


Viszont azt tudom és tapasztalom a környezetemben, hogy a gépészek itt irtóra le vannak terhelve, rengeteget kell tanulniuk.

A könyvtár, jegyzetbolt tele van a legújabb és legjobb szakkönyvekkel, amik kifejezetten gépészeknek szólnak.

Amikor vannak ilyen állásbörzék a suliban, a jelenlevő munkáltatók 70-80%-a gépészt keres...


Szóval sztem elég piacképes diplomát ad a SZIE.

Amennyire én belelátok, érdemes itt ezen a szakon tanulni, annak ellenére, h ez a suli ugye alapvetően agráregyetem.

2011. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

megint én

ezt a 2 oldalt ajánlom:

[link]


www.szie.online.hu


Mindkettőnél vannak fórumok, oda beírhatsz, biztos szívesen válaszolnak:)

2011. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bocs az előbb a 2.link ez akart lenni:

[link]

2011. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók! Köszönöm!!
2011. febr. 21. 15:51
 6/6 Tamás_@ válasza:

Szia!

Hát nem tudom h ki volt aki ennyire jól jellemezte a gépészeket de kb jól leírta! A jegyzetek sajnos nem újak a legtöbb tárgyból de azért használhatóak ami szerencse h a tananyag 80% ban elektronizálva van vagy lehet! AZ biztos h nem fogsz unatkozni na meg nem sokat fogsz az ágyadban tölteni se! Sajna szét vagyunk hajtva de megéri hisz nagyon jó a képzés és szerencsére szak orientált fölösleges dolgokkal nem terhelnek agyon! Ha szakmai tudásra diploma utáni támogatásra vágysz ezt az egyetem biztosítja. Bár sztem amint kezedbe kapod a SZIE gépész diplomádat úgy már a következő héten munkába is állhatsz! ;) Ja igen és el lehet végezni 6 év alatt az egyetemet!! :D Én már első félév után megcsúsztam 1 évvel bár van BME ről jött ismerősöm aki már a 3. évét tölti egyetemen és ugyan ott tart ahol én elsősként.

2012. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!