Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van, hogy...

Mennyi esélyem van, hogy kollégiumba kerülök, ha a BGF-en tanulok tovább?

Figyelt kérdés
Miskolci vagyok, kitűnő tanuló,már 12 éve, most fogok érettségizni, a szüleimmel élek, mindketten dolgoznak. Azt hallottam,hogy csak a rosszabb anyagi helyzetűek illetve elvált szülők gyermekei kaphatnak kolit. Van-e rá esélyem? A szüleim nem nagyon díjaznák,h. odamenjek, mert,h. elvinném otthonról kb. csak apukám havi fizetését havonta Pestre.Mellettem állnak, de nagyobb megnyugvás lenne nekik,ha nem kéne albérletet is fizetniük.nagyon tetszik a suli.
2011. febr. 23. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én nem kaptam. Nem vagyunk nagycsaládosok, 1 bátyám van, aki szintén tanul. Szüleim dolgoznak, nem vagyok hátrányos helyzetű sem, össz-vissz amivel lehetett "érvelni" az az volt, hogy 200km-re lakom a sulitól. Beleszámít a tanulmányi átlag, de hogy őszinte legyek az senkit sem érdekel, hogy 12 évig kitűnő voltál, mert ha minden igaz csak az utolsó 2 évet nézik és ott sem minden tantárgyat.

Amikor megkaptuk a lapot a kollégiumi igénylésről azt hiszem fel is volt tüntetve, hogy ami leginkább dominál az az 1 főre jutó jövedelem, családi körülmény. Ha nem vagy nagycsaládos és szüleid "jól" keresnek szerintem nem sok esély van rá sajnos. Egyébként az én szüleim is ettől tartottak, hogy nagyon sok lesz az albérlet meg úgy maga a pesti élet, de utólagosan azt mondták, hogy több kiadásra számítottak.

2011. febr. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem,h. kb. havi hányezer forintból jösz ki Pesten?
2011. febr. 24. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet mindennel együtt (közös költség, bérleti díj, rezsi) 35 ezer ft. Azért ennyi, mert én mindenképp saját szobát szerettem volna, meg hát össz-vissz 2-en vagyunk a lakásban. Ha ezt sokallod biztos vagyok benne, hogy találnál olcsóbbat, barátnőm például összesen olyan 20-25 ezer ft körül fizet. Ők 4-en laknak a lakásban és 2-en vannak 1 szobában. Általában akkor lehet olcsóbban kijönni, ha nem főre szabják a bérleti díjat, hanem a lakás x összegért kiadó. Ehhez persze kellenek ismerősök (legalábbis nem árt) akikkel kitudjátok venni.

Havi tanulói bkv bérlet az 3850ft, ezzel ugye bármilyen tömegközlekedési járműt használhatsz Pesten. Kajára nem nagyon költök, vasárnap anyukám mindig többféle ebédet főz, mert aznap jövök vissza és pakolunk mindenfélét. Néha főzök magamnak levest, főzeléket, palacsintát, reggelire tejbegrízt, rántottát, ilyesmiket. Nem vagyok hozzászokva a menzás kajákhoz meg gyorséttermekhez, büfékhez, így inkább magam csinálom meg ha szeretnék enni valamit. Ha előre tudom, hogy mit szeretnék majd készíteni akkor az esetek többségében otthonról hozom el a hozzávalókat. Szóval kb. max heti 1000ft-ot költök kajára, komolyan nem többet, de alapból nem vagyok nagyétkű. Egyébként ezért már szóltak is nekem a szüleim, hogy azért ennyire nem kell spórolni, vegyem meg ha ennék valamit. A vonatjegy nekem olyan 3000ft oda-vissza. Csomó könyvet nem vettem meg, a "lightosabb" tantárgyakhoz netről szereztem anyagot, diákat olvasgattam, ilyesmik. Amihez nélkülözhetetlen volt a könyv azt is használtan szereztem be, ekkor féláron vagy olcsóbban veszed meg.

Ami a legköltségesebb egyébként az a szórakozás. Ha bulizni mész minimum 5000ft-ot rá kell számolni. Lehet nem költöd el mindet, viszont elég gáz ha meghívnak a barátnők és te meg nem fizetsz egy kört sem.

Szóval én azt mondom a legtöbb rajtad és a kreativitásodon múlik. Lakótársam minimum 2x annyit költekezik mint én. Rengeteget bulizik, na és amennyit eszik, egy vagyonba kerül az étkeztetése de iszonyatosan kövér is.....semmit sem csinál meg magának, mindent úgy rendel. Pizza, dagadó, oldalas, de még a palacsintát is úgy rendeli! Pont láttam a tegnapi vacsorás számláját, 2900ft volt a menüje. És ez csak a vacsora!

Így hirtelen más nem jut eszembe, de kérdezz ha van még valami. :)

2011. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!