Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények International...

Vélemények International Business School-ról (IBS)?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy drága. Van valaki, aki most ott tanul és tudna valami infót szolgáltatni? Milyen később az elhelyezkedési lehetőség az ott szerzett diplomával? Minden érdekel, köszönöm előre is!
2011. febr. 24. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%

Hát a ponthatár alapján analfabéták járnak oda. Elhelyezkedési lehetőségek jók, mivel akinek van pénze oda járni, annak valószínűleg kapcsolatai is vannak.


Intelligens ember még a kerület közelébe sem megy.

2011. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

18:44

ezt miért mondod? mármint, hogy intelligens ember a közelébe sem megy?

2011. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

Pont azért, amiért az előbb is leírtam.

Nézd meg a ponthatárokat. Nem tudom ki akarna ilyen alacsony pontszámú emberekkel tanulni.. egy szakiskolában intelligensebb emberek vannak..

Attól még, hogy külföldi diplomát ad nem egy nagy szám. Az oxford brookes egy nevenincs egyetem, ez nem az az oxfordi suli amit sokan hisznek.. csak a neve hasonló. valójában a listán eléggé hátul van.. utána néztem ennek még régebben.

Elhiheted, sokkal magasabb színvonalon tanulhatsz egy normális magyar egyetemen/főiksolán mint egy ilyen pénzes helyen. Ide 99%ban a gazdagok csemetéi járnak, mert villogni akarnak a közgáz diplomával, de nincs meg a pontjuk hozzá, hogy bárhova máshova felvegyék őket, a maradék egy százalék meg biztos okos csak nagyon rosszul döntött..

2011. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Amúgy abba is gondoljunk bele, hogy milyen egyetem az, aki odaadja a diplomáját egy olyan embernek, aki nem is járt arra az egyetemre... :DDDDD
2011. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, tudom, hova menjek. Én nem származom olyan pénzes családból, szeretnék dolgozni majd egyetem mellett, meg jól tanulok. Nem azért gondolkodom IBS-en, mert hülye vagyok, de gazdag, hanem mert tetszik a művészetmenedzsment szak, pont illene hozzám, meg tetszik, hogy angol az oktatás. Elegem van már, hogy mindegyik sulit leszólják, Corvinus sznobképző, ELTE-BTK semmit nem ér, MOME-re lehetetlen bekerülni..akkor már mit válasszak? Ha IBS-re mennék és tetszene az a szak, nem érdekelne, hogy hülyének tarthatnak, mert én tudom, hogy okos vagyok.
2011. márc. 6. 20:12
 6/12 Dimitri 21 válasza:
97%

Szia!

Én az IBS-be járok, jelenleg 3. éves vagyok vagyis a szakmai gyakorlati évemet töltöm. Ez úgy gondolom az IBS egyik legnagyobb előnye, hogy nem csak az órákon adnak át gyakorlati tudást, hanem a harmadik évben egy teljes évet dolgoznom is kell, és ezalatt valóban kipróbálhatom azt, amit az iskolában megtanultam, és egy év alatt tényleges szakmai tapasztalatot szerezhetek. A másik nagy előnyének látom azt, hogy rengeteg országból érkeznek diákok, így olyan nemzetközi kapcsolatrendszerre tettem szert, amit mindenképpen hasznosíthatok majd a jövőben bárhol fogok dolgozni.

Az ára valóban magasnak tűnik, de most már máshol is ennyibe kerül egy angol nyelvű program, lásd például a Corvinust, ahol fillérre pontosan ugyanannyiba kerül az oktatás, mint az IBS-en: (690 ezer Ft félévente). Viszont azért az egyáltalán nem mindegy, hogy utána lesz-e állásom vagy nem, és lesz-e esélyem jól keresni vagy nem. Én ugyan más felsőoktatási intézménybe nem jártam, tehát összehasonlítani nem tudom, de azt tudom, hogy itt érdekes és jó dolgokat tanulok (ráadásul angolul), és olyan lehetőségeket kínál az IBS karrier központja, hogy biztosan tudom, hogy lesz munkám végzés után. Szerintem ne hallgass az előítéletekre és az olyan emberekre akik hozzáértés nélkül válaszolnak.

Üdv!

2012. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Chrisballack válasza:
77%
A fenti kommentelő sajnos egy tipikus irígy kutya nem tudok mit mondani...:( A magyar szakokra tényleg a gyengébbek járnak...de az angol gazdálkodás menedzsment szakon értelmes motivált emberek vannak...és olyan szakmai gyakorlatot ad ez az iskola amit semelyik más egyetem vagy fősuli..itt nem az kell h magolj be 4 könyvet aztán írd vissza a vizsgán....haem szakmai tdás, szituációgyakorlatok, rengetek prezentáció sokkal jobb az oktatás....de persze a sok irígy ember úgyis csak azt fogja hajtani, hogy persze mert apádnak van pénze! és igazából őiss szívesen járna egy klassz angol üzleti suliba csak sajnos nem teheti meg ezért inkább fikáz, úgyhogy fingja nincs az iskoláról, valószínüleg megse tudná csinálni...Annyit mondok hogy majd meglátjuk hogy IBS vagy egy állami suli ér-e többet.Annyit tudok, hogy amikor szakmai gyakorlaton voltam, kaptam a jobbnál jobb lehetőségeket, csak azért mert ibses vagyok, 120000-Ftot kaptam havonta nettóba, míg szegény Korvinuszos gyakornoktársam 48 0000et...szerintem ez az arány ha nem gyakornokként fogunk dolgozni is ígylesz..
2012. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Muffinmester válasza:
100%
48 000 akart írni a kolléga, de alátámasztom a mondandóját. Szakmai gyakorlaton vagyok 2 hónapja és még most is napi 2-3 e-mailt kapok, hogy melyik cégeknek lenne szüksége gyakornokra,Londontól NYC-ig mindenhol szívesen várnak!
2012. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
IBS egy főiskola, akik oda jelentkeznek ilyen alacsony pontszámmal, azoknak hiányzik az alapvető tudás, amire építeni lehet, hiszen az érettségi pont ezt méri fel. Egyáltalán nem azt mondom, hogy aki oda jár az buta, de azokhoz képest akik egyetemre járnak és ilyen 400-500 pontot elértek érettségin, majd a legszínvonalasabb oktatást kapják, azokhoz ne hasonlítsuk...
2013. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha megcáfolom ezt a pontszámos dolgot? A 2013-ban készült felsőoktatási rangsor alapján (Heti válasz, HVG) a felvettek pontátlaga pénzügy számvitel szakon a következő:

1. BCE GTK: 455,85

2. IBS: 363

3. SZTE GTK: 356,10

4. PTE KTK: 354,85

5. BGF PSZK BP: 354,22

2014. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!