Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene valaki, aki jártas...

Segítene valaki, aki jártas az ügyben? Tanácstalan vagyok hogy mit kezdjek magammal a továbbtanulással kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok, és nagyon érdekelnek már a továbbtanulási lehetőségeim..

Kell valami motiváció ahhoz, hogy rendben legyenek a jegyeim, mert tudom, hogy fontos, de így nem megy..

Azon gondolkodtam, hogy orvos vagy pszichológus szeretnék lenni. De nem tudom milyen középiskolába kéne majd jelentkeznem ezekhez a szakmákhoz..

Külön még az orvosin belül nem gondolkodtam, de van eszem bármihez csak ha nincs célom nem tudok egyszerűen tanulni mert úgy vagyok vele, hogy úgyis lesz valami .

Viszont ha tudok sulit, megnézhetem miből kell kimagaslóan teljesítenem és a jövőmre való tekintettel tudok tovább gondolni mint magánéletben, mint karrierben .

Előre is köszönöm :)

Az iskolákról ha tudtok valamit leírhatjátok, ha kell e-mail címet, vagy msnt is tudok adni:)

sokat jelentene ..


2011. febr. 27. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg időd van még.:D De, ha beakarod magad biztosítani, akkor kémia-biológia vagy fizika tagozatos gimi ,ha orvosi a cél.

Pszichonál innen csak a bioszt nézik, plusz a matekot, magyart, idegen nyelvet, történelmet. Ezek a felvételi követelmények, böngézd a felvi.hu-t. :)

Szóval ezeket a tárgyakat nagyon kell tudnod, nyelvvizsga is kell, emelt érettségik...Nem könnyű, de megéri.

2011. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez az irány jó, bár én inkább a gyógyszerészetet ajánlom. nem mennek oda sokan, rettentő jól lehet keresni, pont ezért, ha szerencséje van az embernek, és nem kell még 10 évig rezidensként meg nemtommiként alapfizetéssel nyögni. Bár persze az orvosságnak is megvannak az előnyei. A pszichológiát viszont nem javaslom. Szerintem ott nem annyira rajtad múlik, hogy meggyógyul-e a "beteg"... és a társadalmunknak már annyi a lelki baja... a felét magának csinálja.

Szóval tanuld a bioszt meg a kémiát, az egyikből tegyél emelt érettségit, ezen kívül legyen két középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsgád, és nyerő vagy.

Bár ez csak a mostani helyzet, én ebben vagyok benne, most érettségizem. Már 2 év múlva is más lesz, nemhogy 5 évvel később...

2011. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!