Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adnátok tanácsot "továbbtanulá...

Adnátok tanácsot "továbbtanulással" kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, most kezdtem el tanulni a szakirányos tárgyaimat.

Úgy vettem észre, hogy nem igazán tanítják meg azt, amit a szakmához kellene tudnom.

hogy ne beszéljek itt rejtjelekben: nyomdamérnök leszek, ehhez kellene tudni kezelni a grafika és kiadványszerkesztő programokat, de szinte nincs is olyan óránk, ahol ezt "gyakorolnánk". felsőbb évesektől tudom, hogy nem is lesz, szóval mindenkinek magától kell "rájönnie" hogy egyes programok hogy működnek, és persze "profivá" kellene válni. ill. könyvkötésről sincs semmi óránk.

szóval a kérdésem az, hogy szerintetek megérné (akár több 100e ft-ért majd) megcsinálni kiadványszerkesztő és könyvkötő okj-t a nyomdamérnök diploma mellé?

egyáltalán "jól néz ki" az önéletrajzban hogy diploma után csináltam és nem előtte? értitek mire gondolok.

vagy előnyben leszek esetleg az okj-kkel azokkal szemben akiknek "csak" diplomájuk van ezen a téren?


2010. szept. 14. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ártani nem ártana, de ezek után semmi sem garantálja, hogy az OKJ megadná az általad hiányolt gyakorlati tudást. Persze ezt nem lehet biztosan tudnom.
2010. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
van olyan ismerősöm, akinek van kiadványszerkesztő okj-s végzettsége és tényleg ért is hozzá.
2010. szept. 15. 20:07
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a szakmai gyakorlat többet ér egy tanfolyamnál. Keress egy könyvkötőt, esetleg olyat, akivel az iskola is kapcsolatban áll, beszéld meg vele, hogy mellé szegődnél gyakornoknak, mutassa meg, mit csinál, és ha lehet adjon róla igazolást, amit be tudsz majd mutatni a majdani munkáltatódnak. Ha én keresnék nyomdamérnököt, nekem többet érne, ha a munkavállaló már kipróbálta volna magát "terepen" a diplomája mellett. A grafika és kiadványszerkesztő programok megtanulásához nincs ötletem..
2010. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!