Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a gimnáziumi...

Hogyan működik a gimnáziumi faktolás?

Figyelt kérdés
mit jelent pontosan a faktolás? hanyadiktól van egyáltalán? és milyen ez? akármilyen tantárgyat fel lehet venni? pl. ha én akarok, felvehetek egy harmadik nyelvet (pl. spanyol) is fakt tantárgynak? vagy hogy?
2011. márc. 2. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Iskolától függ. Nálunk föcit, éneket például nem lehet felvenni, nyelvek közül meg csak angolt (a többiből nyelvvizsga előkészítő volt).

Eddig két gimibe jártam, mindkettőben 10. után (tehát 11-12.-ben) volt fakultáció.

Biosz, kémia, matek, fizika, angol, töri, magyar, tesi... ezekből lehetett válogatni nálunk.

De mondom, ez nagyban függ az iskolától is, viszont eddigi tapasztalataim szerint ez a felállás az alapvető mindenhol.

2011. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fakton emelt szinten tanulod az általad választott tantárgyat, tehát kell, hogy rendelkezz valamilyen szintű tudással, ahhoz, hogy emelt szinten folytasd a tanulmányaidat, így nem, nem vehetsz fel olyan nyelvet faktnak, amit nem tanultál. (legalábbis nagyon nem ajánlatos)

11. osztálytól van, 10. félév végén kell rá jelentkezni.

2011. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
értem, de ez mire jó? előkészít egyetemre, vagy mi?
2011. márc. 2. 18:13
 4/13 A kérdező kommentje:
ja közben nem láttam a 2. válaszolót, köszönöm neki is a válaszát :)
2011. márc. 2. 18:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szintű érettségire készít fel.
2011. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és mondjuk hogyha a második nyelvem német, akkor azt felvehetem faktba, és magasabb szinten sajátíthatom el így, mintha csak simán tanulnám?
2011. márc. 2. 18:16
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Igen, tényleg tizediktől van. Itt arra/azokra a tantárgy(ak)ra érdemes koncentrálni, amelyekből emelt szintű érettségit szeretnél tenni, vagy csak két évig tanítják őket. Kettő/háromnál többet nem javaslok. Az majdnem az öngyilkosság fogalmával egyenlő.
2011. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségire készít fel, minket középre és emeltre is, de lehet hogy mire te odakerülsz már csak emeltre készít. Arra jó, hogy az adott tantárgyat az utolsó két évben magasabb óraszámon tanulhatod. Ez nálunk heti +2 órát jelent, de iskolánként változó. És nálunk pl. az éneket és a rajzot is fel lehetett venni, ha azt szeretné valaki. Az hogy mennyi faktot veszel fel, az tőled és az iskolától is függ, mert nálunk min. 2, max. 3 faktra járhat valaki.
2011. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A német Neked másodnyelv, úgyhogy két év után érzékeny búcsút vennétek egymástól. Ha viszont érettségi vizsgát szeretnél belőle tenni, akkor fel kell venned. (18:17 voltam)
2011. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bumbi02 ***** válasza:
75%

iskolánként változó hogy miből van fakt, és hogy hányat vehetsz fel...


pl nálunk csak alapokból van fakt (angol,német,matek,töri,magyar,föci,kémia,biosz) nem kötelező felvenni, de fellehet akár 3at is ...

2011. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!