Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolák (pl. gimnáziumo...

A középiskolák (pl. gimnáziumok) és az egyetemek (főleg mérnöki karok) között általában óriási szakadék van a szint terén. Nem lenne jó ötlet egy kicsit komolyabbra venni a gimnáziumi szintet, vagy enyhíteni az egyetemin?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 18:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Most vagyok első éves gépészmérnök hallgató a Pannonon. Gimnáziumból jöttem - szóval ilyen, hogy műszaki rajz pl..most csinálom először, és hallom, hogy ez is nagyon durva lesz, mint minden más (mechanika, matek, fizika, stb...) Pedig elég penge voltam reál tárgyakból gimiben. Most viszont gyakorlatilag élet-halál harcot vívok, hogy kettes legyen meg minden Zh, vizsga...ez miért, kinek jó? :/
2011. szept. 21. 18:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezzel minden első egyetemista így van. A műszaki rajz nem egy olyan nagy durranás azért, mint amilyennek beállítják.

Az elsős matek műszakin a gimis faktos anyag folytatása, a gyakorlás a kulcsa, én láttam az utolsó vidéki szakközépből jövőt is matekból levizsgázni, csúnyán szólva nem volt az a félelmetes logikája sem, de elég gyakorlással megcsinálható.

A mechanika is teljesíthető. Emlékszem, az elején semmit nem értettem, pedig figyeltem órán, felfoghatatlan volt számomra. Aztán pár hét után belejöttem, segítettek a felsőbb évesek, utána teljesen logikus volt az egész.


Ne aggódj, minden elsős így van ezzel az egyetem elején, de egy pár hét után bele fogsz jönni! Utólag visszagondolva nem volt olyan vészes, mint amennyire hangoztatták, hogy így meg úgy az egyetem, meg a nagy bme... sokkal durvább is lehetett volna az egész.

2011. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!