Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbukhat -e egy gimnazista...

Megbukhat -e egy gimnazista úgy egy tárgyból, ha előző félévben hármas volt az adott tárgyból, de második félévben nem tudott teljesíteni? Egész évet nézik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egész évet nézik, de simán előfordulhat, hogy ha második félévben csak egyeseket kap, hogy meghúzza a tanár.
2011. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, viszont én úgy tudom szabály van arra hogy átlag alapján kell osztályozni (persze ezt sokan nem tartják be). Esetleg be kell próbálkozni az igazgatónál, hátha csinál valamit.
2011. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megbukhat. Mert igaz, hogy az egész évet nézik, de a második félév nagyobb súllyal számít bele. De ugyanígy ötös is lehet év végén, ha tanul.
2011. márc. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Simán.

Szóval, hajts rá az ügyre!

2011. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
meglehet, azt néz a tanár amit akar. tudom mert én is az vagyok.
2011. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze. Ha nem így lenne, akkor minek is tanulnátok január után?
2011. márc. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ez tanár függő, mert van olyan, aki 2 jegynek veszi, van olyan, aki egynek. Én 4-es voltam kémiából félévkor tavaly, és második félévben volt az egyesek mellett egy 3-asom és egy 4-esem is,és mégis majdnem meghúzott. Most egy 10x olyan erős gimibe járok, mint az, és az egyik legjobb vagyok kémiából. És nem azért, mert gyenge a tanár, vagy buta az osztály. Szóval a legtöbb dolog tanárfüggő.
2011. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenféle hasraütéses feltételezéseket olvasok itt. Egyesek vagy a saját tanáraik szokásait, vagy légből kapott dolgokat írnak be.


A válasz: az egész évet nézik, és igen, ezzel együtt is megbukhat. A tanár döntése, hogy melyik jegyet hogyan értékeli, és mely témaköröket tart olyan fontosnak, hogy azokból mindenképpen el kell érni a kettest. Erre vonatkozólag lehet tanári munkaközösségi megállapodás is az iskolán belül.

Az év végi jegynek az évközi jegyeken kell alapulnia, de nincs előírva, hogy mi módon. Az "átlag" szó nem szerepel a közoktatási törvényben ezzel kapcsolatban. Az év végi jegy a tanár hatáskörébe tartozik. Ha lefelé jelentősen eltér az évközi jegyektől, akkor az osztályzókonferencia magyarázatot kérhet a tanártól. (Húsz év tanítás után biztos vagyok benne, hogy ha a második félévben a tanuló nem teljesített, akkor nem fognak ilyet tenni.)


Minden más kitaláció, népmese.

2011. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!