Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első félévben egyetemen lehet...

Első félévben egyetemen lehet olyan, hogy képtelen vagyok teljesíteni a minimumot és nem tanulhatok ott?

Figyelt kérdés
Ha a pontjaim alapján felvettek, de valamiért mégis hülye vagyok a szakhoz.
2011. júl. 22. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Első félév után nem rúgnak ki. Ha egy tantárgy 3-szor nem sikerül akkor rúgnak ki, valamint ha nem teljesíted a kreditminimumot.
2011. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Igazából ez intézménytől függ. Pl. amit az első írt, hogy max. harmadszorra teljesiteni kell egy tárgyat, nincs ott ahol én tanulok. Annyiszor veszel fel egy tárgyat ahányszor akarsz (persze egy idő után fizetni kell már érte), de 2. és 4. félév végéig egy meghatározott kreditösszeget el kell érned. De mint mondtam, attól függ hova jársz.
2011. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

Eleve nem rúgnak ki azonnal, ha államis vagy, akkor először átraknak költségesre, de csak akkor, ha két félév alatt nincs meg legalább 30 kredit.

Ha pl. egyik tárgyad sincs meg, jövőre újra felveheted, de akkor csúszol egyet, még beleférsz az államiba, de többet nem ajánlatos, mert akkor fizetned kell.

3 szor vehetsz fel egy tárgyat, utána búcsú. Nálunk még az is van, hogy egy tárgyból max. 6szor vizsgázhat az ember. Egy vizsgaidőszakban 3 szor lehet vizsgázni. kijöhet, hogy kétszer vette fel, és utána kirúgták.

De nem kell parázni, ha tanulsz rendesen, szorgalmasan, akkor nem lesz probléma.

2011. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de a másodiktól kérdezném, hogy hol tanulsz?

Nekem ez a félelmem, hogy mi van ha nincs meg egy tárgy harmadszorra sem :/

2011. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne vezessétek félre a kérdezőt!


Kérdező ez minden intézményben máshogy van. Ott kell utánanézni ahová felvettek.


Nálunk pl 2. félév után ha nincs 30 kredited kirúgnak. Tökmindegy hogy államis vagy fizetős vagy-e. Ha a 4. félév után nincs hatvan kredited ugyanez: kirúgnak. De mondom intézményfüggő.

2011. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy nyelvi szakra nincs meg a kellő angoltudásom. Mivel könyveket kell kiolvasni idegen nyelven egy hét alatt. De van középfokú nyelvvizsgám, meg emelt szintü nyelvvizsgám, de az nem olyan, mint amikor ki kell olvasnod egy könyvet, és sokat szótárazol közben.
2011. júl. 22. 23:23
 7/9 anonim válasza:
Második vagyok, a győri egyetemen tanulok.
2011. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De hova mész?
2015. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült végül megcsinálnod kérdező?
2022. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!