Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki lehet óraadó tanár egyeteme...

Ki lehet óraadó tanár egyetemen vagy főiskolán?

Figyelt kérdés

Egyetemi bölcsész végzettségem van, ami nem tanárképes szak, így tudom,hogy középiskolában nem taníthatok.

De felsőoktatási intézményekbe, okj végzettséget adó sulikba jelentkezhetek óraadó tanárnak?


2011. márc. 7. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
phd-sként szerintem már igen
2011. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jópár ismerősöm tanít phd nélkül

csak a ti véleményeteket szerettem volna, hogy van-e valami szabály vagy elég az ismerettség?

2011. márc. 7. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
no de egyetemen phd nélkül tanítanak? nagy seggnyalók lehetnek,neked ha jól értem csak ba-d van?mert azzal gyakorlatilag sehol nem lehetsz óraadó,ha nyelv szakos vagy,van azért más lehetőséged is,mint a tanítás
2011. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a ba csak főiskola

nekem osztatlan képzében van egyetemi végzettségem

2011. márc. 7. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:

értem most már

a ba főiskola,ez nem teljesen igaz így,de értem,mit akarsz vele

tanári ma,ha mindenképp akarsz tanítani

2011. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

de oda kell egy csomó pedagógiai tárgy amit a ba-n lehet megszerezni, anélkül nem lehet felvételizni sem

azt hittem az a középiskolai tanároknak kell

egy csomó óraadó tanáromnak volt csak egyetemi végzettsége

2011. márc. 7. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetemi diplomával lehet egyetemen tanítani. Sőt, van olyan egyetemi fokozat, hogy tanársegéd, ez többnyire a PhD-t nem szerzett emberek fokozata, illetve a friss PhD-val rendelkezőké. A tanársegédek taníthatnak is természetesen.


De én nem kecsegtetnélek sok jóval, mivel a külső óraadókra a magyar egyetemek nem költenek, hacsak nem valami nagyon nagy tudós az illető a szekterületén. Ezt meg PhD nélkül úgyse fogja senki elhinni rólad.

2011. márc. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!