Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen felolvashatja a...

Egyetemen felolvashatja a tanár mindenki előtt a zh jegyeket?

Figyelt kérdés
Senkinek semmi köze a többiek jegyéhez. Van ehhez joga egyáltalán, felolvasni a jegyeket 50 ember előtt? Nálatok csináltak már ilyet?
2011. márc. 29. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen felolvasták, de előtte megkérdezték hogy nincs valakinek kifogása ez ellen.

De most már a zh eredményeket is kóddal teszik ki a falra.

2011. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatási törvényben kell megnézni az adatkezelési szabályokat, abból derül ki. Középiskolában megteheti, az egyetemre másik törvény vonatkozik, azt nem ismerem.
2011. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, gimiben nálunk is simán felolvasták. De azért ez egy kicsit más már. Szerintem, ha szabad is, bunkóság.
2011. márc. 29. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad, az egyetemen a hallgatót a Neptun vagy ETR kód azonosítja.


Ennek ellenére nálunk vegyes a kép: Van aki szigorúan kitakarja a neveket, és csak a Neptun kódot hagyja láthatóan úgy teszi ki az eredményeket, van aki felteszi a honlapjára (úgy hogy a google is megtalálja!!!) a neved-neptun kódod-eredményed...


Pedig ezt szigorúan tilos lenne, hogy a névhez neptunt tudjon harmadik fél csatolni...

2011. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, észrevettem már, hogy az egyetemi tanárok tesznek nagy ívben a diákok jogaira, illetve a szabályokra... pl eddig 15-6 tanárunkból egy volt, aki megmutatta a zh-t vagy a vizsgát, amit írtunk. Volt, amit csak beírtak Neptunba, aztán kuss legyen kb... -.-'
2011. márc. 29. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:

"pl eddig 15-6 tanárunkból egy volt, aki megmutatta a zh-t vagy a vizsgát, amit írtunk"

Nekünk mindent megmutatnak, ha kérjük. Mondjuk én soha nem néztem meg, max. ha tényleg az orrom alá dugták, de amúgy nem szaladgáltam utánuk, mert különösebben nem izgatott.


"Van aki szigorúan kitakarja a neveket, és csak a Neptun kódot hagyja láthatóan úgy teszi ki az eredményeket"

Az a legviccesebb, amikor látszik, hogy eredetileg névsorban volt, és csak ki lett vágva az az oszlop :) Vagyis tulajdonképpen mindenki beazonosítható.

"van aki felteszi a honlapjára (úgy hogy a google is megtalálja!!!) a neved-neptun kódod-eredményed"

Igen, ez is határozottan vicces :D Nekünk az egyik tárgyfelelős kirakta a teljes évfolyam (~340 fő) nevét és Neptun-kódját, de nem is jegyek voltak ott, hanem az ülésrend a ZH-n. De tök mindegy, mert így végül is bárkinek meg lehet az a táblázat, és be tud bárkit azonosítani, ha akar (pl. nekem is megvan).

2011. márc. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!