Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogszerűen járt el a tanárom,...

Jogszerűen járt el a tanárom, amikor beírt két igazolatlan órát a naplóba?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Heti 3,5 testnevelés óránk van, amelyet úgy oldanak meg az órarendben hogy minden hónap második keddjén 6.-7. órában van egy dupla óra.

Azonban az utolsó alkalommal azt mondta a tanárom, hogy korcsolyázni kell mennünk, ahol a korcsolyát saját pénzből kell fizetnünk (300 HUF/alkalom) ám nem 6.-7. órában tartja meg a dupla órát, hanem 14 óra 30-tól, 16 óráig..

Mivel nem mentem el, és igazolást nem vittem másnap, (valamint előre sem jeleztem hogy nem tudok menni) beírta a két igazolatlant..

Véleményem szerint mivel iskolaidőn kívül tartotta az órát, az már fakultatív szabadidős tevékenységnek minősül, valamint felmerül a kérdés hogy mi van ha valakinél nincs 300 HUF korcsolyát bérelni mi a teendő.. (Ezzel nem volt probléma..)

A sulimtól 25 km-re lakom, bejárós vagyok, tehát még ez is a történethez tartozik.

A véleményeket előre is köszönöm!


2009. febr. 19. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
semmi gond, a tesitanárod nem igazolatlant ad, hanem beír hiányzónak. Utána szépen odaslattyogsz az ofőhüz és elpanaszolod neki a dolgokat, é ő meg igazolt hiányzásnak beírja. Ennyi!
2009. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

szerintem meséld el az ofődnek ő tud tenni ennek kapcsán.

amúgy soha senki nem fogja nézni h igazolatlanod volt mármint pár darabot

a több tiz az már durva de ott más gondok is vannak -jegyben-gondolom

2009. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, h jogszerűen járt-e el, de azt igen, h mindenképpen szólnod kellett volna, h nem mész, ez így korrekt. Másrészt nem tudom elhinni, hogy nincs 300 Ft-od korira...
2009. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Reggelenként én is csak 250 ft-ot kapok reggelire, nálam se szokott lenni pénz. Ha az ofőd nem igazolja, menj az igazgatóhoz panaszkodni. Megteheted, mert vannak jogaid.
2009. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Nálam sem lenne 300 Ft, nem vagyok még kereső személy, reggelire kapok 200 Ft-ot. Menj el az osztályfőnökhöz, ő biztos megért, nekem ilyenekkel kapcsolatban jófej. Viszont a tesitanár... Azt mondja, nekünk itt nincs jogunk, csak kötelességünk..
2009. febr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
A diáknak is vannak jogai.Nagyon sok érvet leirtál ami az mellett stagnál,hogy 1értelmüen jogtalanul kaptad meg azt a hiányzást.Keresd fel az igazgatot mond el neki amiket ide leirtál.Szerintem igazat ad.A másik ha a tanár nem az órarendben történö órákat tartja,hanem ami iskolán kivül van azt nem neked kell finanszirozni.Erre szedik azt az irgalmatlan sok oszt.pénzt.Miért nem abból viszi az osztályt korizni.Sajnos sok gyerek van aki otthon csomagol szendvicset,készit inni valot mert nincs minden nap a szülöknek 4-500 ft-ja.Ez nem szégyen a mai világban,föként nem1 gyereknek kell ilyet írni.Se ő,se mi nem tehetünk róla hogy csak az éhen haláshoz marad pénzünk.
2009. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
A hiányzást nem jogtalanul kapta. Igazolatlanul hiányzott az óráról, tehát ne mondjátok már ,hogy jogtalan volt. Amúgy meg az nem indok ,hogy messze laksz a sulitól és nem volt kedved visszamenni, ezt majd a munkahelyeden is süsd el. Elhiszem ,h bejárós vagy,de te vállaltad be nem a tanár. Az ,hogy nem volt 300 forintod az megint érdekes és nem hiszem ,hogy anyukád ne pótolta volna ki a reggeli pénzed vagy akár te ezúttal nem tudtál volna reggel 10 perc alatt egy kiflit megkenni, de mindegy előfordulhat. Viszont akkor ezt közölnöd kellett volna a tanárral is, és ettől függetlenül megjelenni az órán, legfeljebb nincs felszerelésed, ha matek órára nem viszed a munkafüzetet oda se mész be? Az meg oké ,h vannak jogai ,de ez nem az a kategória.
2009. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
szerintem két igazolatlan órával ne foglalkozz a mi sulinkba azért csak egy fokozat jár :D amúgy meg igazán szólhattál volna a tesi tanárnak.. szerintem jobb lett volna megúszni egy "felszerelés hiánnyal" hidd el a tanár erősebb mint te és nagyobbat tud ütni mint te. nem érdemes packázni. de következő alkalommal ha ennyire nem tetszik neked a korizás mint program kéredzkedj haza h jajj de fáj a hasam.. és azt a szülő is tudja igazolni :) de hidd el a tanároknak nem céljuk h kicsesszenek veled csak ha okot adsz rá :) és jogosan írta be mert hiányoztál az órájáról amit nem igazoltál..
2009. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem igazad van és a tanárnak is. Lehet olyan programot szervezni a gyerekeknek melyek iskolaidön kivül esnek és költségtéritésesek. Természetesen ha valaki egyéb okokból nem tud részt venni ezeken akkor elöre jelezni kell. Tehát elöre szolnod kellett volna, hogy nem tudsz menni. így a többiek akik mennek elmhetnek 6,7 óráról, neked pedig ott kellett volna maradnod és a tanárral megbeszéltek szerint cselekedned. Pl. másik osztályhoz órára beülni stb. A leirásodból számomra az derül ki, hogy te nem szóltál elöre, elmentél a 6,7 óráról és nem mentél el a különórára.(Azért engedtek el a 6,7 óráról,hogy menj különórára.) Tehát valamiféle büntit azért érdemelsz, még ha nem is helyesled az igazolatlan órát. Természetesen az ilyeneket nem szokták komolyan venni a tanárok. Ugyhogy ha beszélsz az osztályfönökkel, és ő rendes akkor meg fogja érteni a dolgot. Persze nem árt ha jól adod elő miért is nem szóltál előre, hogy nem tudsz elmenni. Bocs, ha hosszúra sikerült.

2009. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanárnak nincs joga megváltoztatni a kiírt órarendet olyan módon, hogy nem veszi figyelembe, hogy a diákokra mekkora terhet hárít át (pl. a bejárás miatt - én is az voltam és annak nehéz, aki napi 3 órát utazik így is). Tesi órából meg tényleg nem kellene ilyen nagy ügyet csinálni...
2009. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!